РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821585<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Мельничук В. Г. 
Бурштин Полісся : довідник / В. Г. Мельничук, М. В. Криницька; Національний університет водного господарства та природокористування. - Вид. 2-ге, допов.. - Рівне : НУВГП, 2023. - 237 c. - Бібліогр.: с. 219-227 - укp.

Вміщено синтезовану інформацію про поліський бурштин як коштовний камінь і корисну копалину. Довідник сприяє підвищенню обізнаності громадян та економічної спільноти щодо інвестиційного потенціалу Українського Полісся. Видано за кошти групи компаній Amber Galbyn. Зазначено, що Рівненщина має могутній природній, економічний та інтелектуальний потенціал, а Рівненська область багата на мінеральні ресурси в надрах якої налічується більше 600 родовищ корисних копалин, що представлені 18 видами. Зазначено, що унікальною корисною копалиною краю є бурштин. В області розташовано найбільше серед регіонів України розвіданих родовищ цього дорогоцінного каменю із запасами понад 400 тонн. Перспективні ресурси бурштину в області оцінено в кількості 1500 тонн. З 2020 року опрацьовано ефективний механізм продажу спеціальних дозволів на користування надрами на відкритих електронних торгах. Це надає можливість легалізувати незаконний видобуток бурштину. Визнано, що Рівненська обласна державна адміністрація бере активну участь у реалізації державної політики ефективного використання корисних копалин, зокрема бурштину. За три роки в області через електронні аукціони реалізовано 67 спеціальних дозволів на користування бурштиновими ділянками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.8 я2 + Д59(45УКР1)45 я2 + И363 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863809 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Ashok E. Mali 
Structural, optical and magnetic properties of Cd1 - xMnxS nanocrystalline thin films at room temperature = Структурні, оптичні та магнітні властивості нанокристалічних тонких плівок Cd1 - xMnxS при кімнатній температурі / Ashok E. Mali, Anil S. Gaikwad, Sanjay V. Borse, Rajendra R. Ahire // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2022. - 14, № 4. - С. 04002-1-04002-5. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Плівки Cd1 - xMnxS (x = 0,0; 0,2; 0,4; 0,6; 0,8 та 1,0) було виготовлено за допомогою недорогої техніки хімічного осадження з ванни (CBD) на скляну підкладку. Плівки було одержано за оптимізованої температури ванни <$E80~symbol Р roman C> і pH 11. У поточному дослідженні вивчали структурні, оптичні та магнітні властивості осаджених тонких плівок. Рентгенівська дифракція (XRD) підтвердила, що нанокристалічна структура має більшу величину с/а у порівнянні з плівками CdMnS. XRD свідчить про гексагональні та кубічні структури вюрциту з орієнтацією росту вздовж напряму (002). Параметр решітки а зменшився з 4,126 до <$E4,003~roman A back 45 up 35 symbol Р>. Спостерігалася та сама тенденція і для параметру решітки с з величиною x від 5,263 до <$E5,200~roman A back 45 up 35 symbol Р>. Оптичні властивості осаджених нанокристалічних плівок Cd1 - xMnxS досліджували за кімнатної температури за допомогою УФ-видимого спектрофотометра. Виявлено, що оптична заборонена зона збільшується з додаванням Mn<^>2+. Розбавлені магнітні напівпровідники (DMS) II - VI груп демонструють чіткі магнітні фази за низьких і кімнатних температур. Дослідження магнітної поведінки та сприйнятливості проводили за допомогою надпровідного квантового інтерференційного пристрою (SQUID) на магнітометрі з вібруючим зразком (VSM) в діапазоні постійного магнітного поля 0 - 40 кЕ за кімнатної температури.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського