РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821590<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Слав'юк Н. Р. 
Ринок фінансових послуг : навч. посіб. / Н. Р. Слав'юк, С. В. Глущенко; "Києво-Могилянська академія", національний університет. - Київ : НаУКМА, 2022. - 205 c. - Бібліогр.: с. 194-200 - укp.

Розглянуто сегменти ринку фінансових послуг: грошовий, валютний, кредитний та фондовий ринки, основні фінансові інструменти та діяльність фінансових посередників на ринку фінансових послуг. Зазначено, що діяльність суб’єктів господарювання в сучасних умовах потребує використання різноманітних фінансових послуг та ринок фінансового посередництва активно розвивається. Встановлено, що фінансові посередники забезпечують взаємозв’язки між компаніями, рух фінансових ресурсів, стимулюють економічні відносини та впливають на економіки країн. Визнано, що міжнародний досвід фінансових послуг є дуже багатим, проте деякі з них тільки починають активно розвиватися в Україні. Розвиток технологій та використання інновацій сприяє виникненню нових інструментів, спрощує і пришвидшує фінансові операції та розвиває фінансовий ринок. Узагальнено структуру ринку фінансових послуг, описано основні інструменти, які використовуються на грошовому, валютному, кредитному та фондовому ринках, та послуги, що надаються в цих секторах. Розкрито сутність, функції, які виконує ринок фінансових послуг, наукові засади побудови цього ринку як цілісного механізму перерозподілу фінансових ресурсів між державою, фізичними та юридичними особами. Акцентовано увагу на наявність можливості порівнювати фінансових посередників і фінансові послуги, які вони надають, та здійснювати економічно обґрунтований вибір необхідних послуг. Показано роль держави на фінансовому ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863804 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Abboudi A. 
Transient 3D thermomechanical simulation of the frictional contact of the pin-on-disc system = Перехідне тривимірне термомеханічне моделювання фрикційного контакту системи pin-on-disc / A. Abboudi, S. Boulahrouz, K. Mansouri // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2022. - 14, № 4. - С. 04006-1-04006-5. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Тертя генерує розсіювання тепла, що супроводжується нагріванням системи pin-on-disc, у деяких випадках це нагрівання може впливати на термомеханічні властивості системи. У роботі представлено перехідне тривимірне числове моделювання за допомогою програмного забезпечення COMSOL multiphysics термомеханічної поведінки під час динамічного контакту системи pin-on-disc. Термомеханічну модель тертя запозичено з літератури. Обговорено вплив затримки контакту [0 - 10] секунд, зміни навантаження на pin [1 - 4] МПа та зміни швидкості диска [10 - 15] м/с. Результати роботи показують, що збільшення затримки контакту призводить до швидкого підвищення температури контактної зони в перші секунди, а починаючи з четвертої секунди, збільшення дуже незначне і стає постійним через поширення тепла шляхом провідності у вільних ділянках системи pin-on-disc. Вплив поступового збільшення навантаження на pin є більш помітним, ніж вплив швидкості диска на термомеханічну поведінку системи pin-on-disc.


Індекс рубрикатора НБУВ: З312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського