РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821614<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Minakova K. A. 
Biaxial heat balance model of a solar collector = Двовісна модель теплового балансу сонячного колектора / K. A. Minakova, R. V. Zaitsev // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2022. - 14, № 4. - С. 04030-1-04030-4. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Розглянуто сонячні колектори та термофотоелектричні системи (PV/T), що є одними з найперспективніших систем відновлюваних джерел енергії. Електроенергія, що виробляється фотоелектричними панелями, має великий потенціал, але й має технологічні недоліки, що не надають змоги одержати максимальну ефективність. Мета дослідження - розробка універсальної моделі теплообмінних процесів для оптимізації конструктивних особливостей PV/T систем на етапах проектування та виробництва, що надасть змогу збільшити термін служби таких систем та їх ефективність. Розроблена модель надає можливість враховувати більшість практичних параметрів за двома координатами плаского колектора, які враховують втрати теплової енергії, тепловий опір пластини абсорбера, теплообмін, робочі температури, тощо. Результати проведених модельних розрахунків корелюють з експериментальним даними. На основі запропонованої моделі розроблено програмний продукт для моделювання PV/T систем та проведено його тестування на відомих експериментальних результатах та готових PV/T системах. Під час проведення розрахунків з використанням базових параметрів одержано нагрівання теплоносія при проходженні одного сегмента колектора приблизно на <$E1,5~symbol Р roman C>. Зазначене зростання температури досягається за швидкості теплоносія 0,6 м/с, що є досить великою швидкістю. Найбільш оптимальним буде досягнення нагрівання теплоносія при проходженні через колектор на <$E5~symbol Р roman C>, що надасть змогу знизити швидкість протікання теплоносія аж до 0,2 м/с і значно знизити витрати електричної енергії на роботу помпи. Використання розробленої моделі надасть змогу вирішувати широке коло оптимізаційних завдань на етапах проектування та оптимізації сонячних колекторів та PV/T систем, одержувати оптимальні параметри конструкції для досягнення найбільшої ефективності та мінімальної собівартості.


Індекс рубрикатора НБУВ: З637-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського