РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821725<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондаренко П. Г. 
Конструкції інтенсивних насаджень черешні для південного Степу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / П. Г. Бондаренко; Національна академія аграрних наук України, Інститут садівництва. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Наведено результати досліджень з добору елементів конструкцій інтенсивних насаджень черешні, а саме клонових підщеп та їх вставок, довжини проміжної вставки, схем розміщення дерев, які в незрошуваних умовах Південного Степу України сприяли би підвищенню урожайності, якості плодів і збільшенню економічної ефективності вирощування черешні. Встановлено, що дерева з інтеркалярами ВСЛ-2 і Гізела 5 характеризувались більшою силою росту, ніж дерева на підщепі ВСЛ-2. Водночас не встановлено суттєвої різниці за площею проєкції крони як основного показника придатності дерев до ущільненого розміщення. Зазначено, що збільшення довжини вставки ВСЛ-2 до 30 та 50 см також знижувало силу росту дерев. Насадження з використанням інтеркалярів формували більшу листкову поверхню, ніж ті, що були щеплені на підщепі ВСЛ-2. Листковий індекс та чиста продуктивність фотосинтезу дерев зі вставками також були вищими. Ступінь підмерзання генеративних бруньок взимку та зав'язування плодів черешні визначились більшою мірою погодними умовами року та генетичними особливостями сортів. Наголошено, що використання інтеркалярів підвищувало врожайність насаджень, якість плодів та економічний ефект вирощування черешні порівняно з деревами на підщепі ВСЛ-2. У оптимальних конструкціях насаджень прибуток від реалізації плодів склав 50 - 62 тис. грн / га, рівень рентабельності - 64 - 72%. Використання вставки ВСЛ-2 довжиною 30 см дозволило досягти рівня врожайності 9,0 - 10,1 т / га з величиною прибутку на рівні 74 - 86 грн / га. Доведено позитивний економічний ефект від калібрування плодів черешні по фракціях за діаметром.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443333 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського