РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821756<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Методи прогнозування та підвищення зносостійкості триботехнічних систем ковзання : у 3 т.. Т.2. Поверхневе зміцнення конструкційних матеріалів трибосистем ковзання / Мирон Чернець, Михайло Пашечко, Анджей Невчас ; Дрогобиц. держ. пед. ун-т ім. Івана Франка, Нац. ун-т "Львів. політехніка", Люблін. політехн. ін-т. - Б.м., 2001. - 511 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Представлено і здійснено аналіз традиційних та перспективних методів поверхневого зміцнення матеріалів як технологій підвищення їх зносостійкості та зниження тертя. Визначено актуальну проблему сучасного матеріалознавства як одержання поверхневих зміцнених шарів сучасними та перспективними методами поверхневої обробки. Це дозволяє підвищити надійність і довговічність елементів машин та обладнання при зношуванні в агресивних середовищах. Деталі машин, конструкцій та механізмів повинні мати підвищені фізико-хімічно-механічні, триботехнічні властивості та експлуатаційні характеристики. Оптимальні властивості можна осягнути методами інженерії поверхні, об'ємним та поверхневим легуванням. Наголошено, що об'ємне легування сплавів при їх виплавленні створює можливість отримання необхідних властивостей. Однак цей шлях не завжди є доцільним, оскільки високовартісні легуючі елементи розподіляються рівномірно по об’єму металу, а в більшості деталей найбільш активно навантаженим є, як правило, тільки поверхневий шар.Тому при зношуванні деталей на глибину, наприклад, декілька мікрометрів чи десятки мікрометрів, вони підлягають заміні новими або регенеруванню. Визнано, що руйнування деталей дуже часто починається саме з поверхні. В зв’язку з цим доцільно, в більшості випадків, проводити тільки їх поверхневе зміцнення. Обгрунтовано одержання на поверхні виробів покриттів із різними функціональними властивостями або комплексом властивотей, що є найбільш економічно доцільним і часто єдино можливим рішенням технологічних проблем сучасного машинобудування. Зауважено, що дослідження є першим інтегруючим опрацюванням, яке охоплює основну сукупність традиційних, сучасних та відносно нових методів поверхневої обробки, спрямованих, в основному, на підвищення зносостійкості конструкційних матеріалів. Методи, способи та склади насичуючих середовищ і порошкові сплави вибрано із відомих, які добре себе зарекомендували у виробничих умовах. Особливу увагу приділено опрацьованим евтектичним порошковим сплавам нового покоління, які можуть використовуватись для поверхневої обробки металів із застосуванням сучасних та перспективних методів поверхневої обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413 + К5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359463/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського