РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку

Яковченко О. І. 
Розвиток методів високоточного визначення параметрів руху низькоорбітальних космічних апаратів по бортовим спостереженням сигналів глобальних навігаційних супутникових систем : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / О. І. Яковченко; Харківський національний університет радіоелектроніки. - Харків, 2023. - 23 c. - укp.

У дисертаційній роботі вирішена науково-практична задача високоточно¬го визначення параметрів руху НКА по бортовим спостереженням сигналів глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС) шляхом удосконалення відомих і створення нових методів і алгоритмів обробки фазових і кодових ГНСС-спостережень в режимі РРР (Precise Point Positioning), включаючи нові методи розв’язання неоднозначності фазових спостережень, що дозволяє вико¬нувати позиціонування низькоорбітальних космічних апаратів та навколозем¬них об’єктів на сантиметровому рівні точності. Викладено результати розвитку і верифікації методів і алгоритмів отри¬мання «плаваючого» (float) та/або дискретного/цілочисельного (fixed) розв’язання фазової неоднозначності і їхніх модифікацій в ході РРР-рішень, які реалізують запропоновані автором спеціальні процедури спільного МНК- оцінювання сукупності інформаційних і неінформаційних параметрів з викори¬станням фазових і кодових ГНСС-спостережень робочого сузір’я супутників. Запропонована і апробована нова реалізація метода оцінки комбінацій ін¬струментальних кодових та фазових затримок в бортовій апаратурі супутників ГНСС (GPS) і формування поправок, які вираховуються по спостереженням не тільки глобальних, а й регіональних мереж ГНСС-станцій (зокрема, української мережі перманентних станцій) та дозволяють досягти надійного дискретно¬го/цілочисельного РФН і реалізувати найбільш точний fixed-метод РРР. В роботі показано, що при реалізації кінематичного методу досягнута по¬тенційна точність визначення параметрів траєкторій НКА, яка відповідає най¬сучаснішим світовим досягненням і задовольняє найжорсткішим вимогам до точності для існуючих та майбутніх космічних місій. Зокрема, експерименталь¬ні результати показали, що стійко досягається визначення координат НКА (РРР-рішення) з середньоквадратичними похибками, які не перевищують ~ 10-^20 см (з вірогідністю Р ~ 95%) з використанням «плаваючого» методу РФН та ~3+5 см (Р ~ 95%) з використанням дискретного методу РФН. Достовірність наукових результатів і висновків, сформульованих в дисер¬тації, доведена, перш за все, експериментальною перевіркою основних викла¬дених наукових положень на великій кількості реальних сесій ГНСС спостере¬жень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д881

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453827 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського