РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левицький І. М. 
Експериментальне обґрунтування методів патогенетичної корекції регматогенного відшарування сітківки : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / І. М. Левицький; Вищий державний навчальний заклад України "Буковинський державний медичний університет" . - Чернівці, 2019. - 21 c. - укp.

Визначено основні патофізіологічні механізми патогенезу експериментального регматогенного відшарування сітківки та розробці експериментального обґрунтування методів його корекції. Доведено, що ендотеліальна дисфункція є важливою ланкою патогенезу експериментального регматогенного відшарування сітківки. Під час досліджуваної патології збільшився вміст фактора Віллебранда на 8,3 % та ендотеліну-1 на 16,1 % і зменшився рівень S-нітрозотіолів на 26,3 % у крові піддослідних тварин. Найбільш характерні зміни виявлені на 21-у добу (р<0,01 порівняно з даними інтактних щурів). Підвищення вмісту дієнових кон'югатів при експериментальному регматогенному відшаруванні сітківки на 15,0 % (р<0,05 на 7-у і 14-у добу та р<0,01 на 21-у добу порівняно з інтактними тваринами) та малонового діальдегіду на 40,4 % свідчить про розвиток оксидативного стресу в умовах змодельованої патології. При регматогенному відшаруванні сітківки зниження активності каталази та супероксиддисмутази в крові щурів свідчить про пригнічення антиоксидантної системи, що разом з розвитком оксидативного стресу є ще однією ланкою в патогенезі досліджуваного захворювання. Максимально виражене зниження активності - на 21-у добу дослідження (при порівнянні з даними контрольної групи активність .каталази знизилась на 16,7 %, р<0,05, а супероксиддисмутази - на 23,4 % р<0,05). Встановлено, що у механізмах підсилення ендотеліальної дисфункції при регматогенному відшаруванні сітківки бере участь розвиток запалення, що підтверджується збільшенням продукції Інтерлейкіну-1β на 19,0 % та індуцибельної синтази оксиду азоту на 44,4 % в крові експериментальних тварин. Визначено, що активність сукцинатдегідрогенази та малатдегідрогенази знижена в групі з експериментальним захворюванням без корекції на 48,3 % і 38,7 % відповідно у гангліонарному шарі, та на 46,3 % і 41,4 % - у судинній оболонці, а введення L-аргініну, цитиколіну та D-аспарагіну наближує їх активність до значень інтактних тварин. Встановлено коригуючий ефект комплексного застосування цитиколіну, D-аспарагіну та L-аргініну на основних етапах патогенезу регматогенного відшарування сітківки в експерименті. Найбільш позитивний коригуючий ефект спостерігався у 4-й групі на 21-у добу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.639.085

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442746 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського