РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822133<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuvaldina O. 
Corporate income taxation in Ukraine under the conditions of strengthening international exchange of information = Оподаткування податком на прибуток підприємств в Україні в умовах посилення міжнародного обміну інформацією / O. Kuvaldina // Економіка і регіон. - 2023. - № 1. - С. 65-69. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Досліджено сучасний стан податку на прибуток підприємств в Україні, зокрема - категорії платників податку та ставки податку, що застосовуються до кожної категорії, проаналізовано динаміку частки надходжень від податку на прибуток у ВВП та загальних податкових надходженнях. Розглянуто актуальні питання оподаткування податком на прибуток у контексті посилення міжнародного обміну інформацією та боротьби з ухиленням від сплати податків. У контексті поступового впровадження світових практик посилюється податковий контроль за сплатою податку на прибуток та вносяться зміни до податкового законодавства. Однією з останніх змін та ризиків для платників податків є обов'язок підготовки трирівневої документації з трансфертного ціноутворення, яка включає локальну документацію, майстер-файл та звіт у розрізі країн, що дозволяє податковим органам отримувати інформацію про підприємства, які входять до складу міжнародних груп компаній, та їх оподатковуваний дохід. Правила для контрольованих іноземних компаній в Україні передбачають низку нових законодавчих вимог, спрямованих на посилення контролю за сплатою податку на прибуток підприємств. Зокрема, такі правила передбачають подання звітності, а також повідомлення податкових органів про зміну часток у контрольованій іноземній компанії. Директива Ради (ЄС) 2018/822 була розроблена з метою інформування податкових органів про транскордонні угоди, які потенційно передбачають механізми агресивного податкового планування, та досягнення автоматичного обміну інформацією між податковими органами країн-членів ЄС. Обов'язковому розкриттю підлягають транскордонні операції між кількома країнами ЄС або між країнами ЄС та країнами, що не є членами ЄС (включаючи Україну), які відповідають низці критеріїв. Розкрито основний зміст концепції ділової мети, яка використовується для доведення реальності та економічної доцільності узгодження платниками податків операцій як з резидентами, так і з нерезидентами. Концепція ділової мети активно застосовується у трансфертному ціноутворенні. В результаті перевірки наявності ділової мети та доведення її відсутності податкові органи можуть зменшити витрати платника податку на прибуток підприємств і, відповідно, збільшити базу оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського