РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822162<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Музика О. М. 
Проблеми правової охорони компонування напівпровідникових виробів в Україні / О. М. Музика // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2023. - № 1. - С. 127-132. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета статті - з'ясування основних проблем правової охорони компонування напівпровідникових виробів як об'єкта права інтелектуальної власності, висвітлення розбіжностей в правовій охороні права інтелектуальної власності на компонування напівпровідникових виробів, передбачених у національному законодавстві та Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також аналіз законодавства, що регулює охорону права на компонування напівпровідникових виробів в Україні, наукових концепцій з цього питання та досвіду зарубіжних країн задля знаходження шляхів вдосконалення чинного національного законодавства, що регулює вказані відносини. Методологічною основою дослідження є загальнонаукові та спеціальні методи наукового пізнання. Використання цих методів дало можливість виявити та описати проблеми правової охорони компонування напівпровідникових виробів в Україні. Значна кількість положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їх державами-членами, з іншої сторони потребує своєї імплементації на рівні кодифікованого регулювання як шляхом внесення змін до книги 4 Цивільного кодексу України, так і шляхом вдосконалення спеціального законодавства щодо охорони права інтелектуальної власності на компонування напівпровідникових виробів як окремих об'єктів права інтелектуальної власності. Обговорено системний аналіз досліджуваного питання свідчить про очевидну проблематику обсягу правової охорони компонування напівпровідникових виробів (топологій інтегральних мікросхем) в Україні, адже обмеження її лише державною реєстрацією та відмова від перевірки сукупності елементів (способів, системи, технології та закодованої інформації) на оригінальність, а також обмеження (заборона) на віднесення до правової охорони закодованої інформації, є наслідком неповної та не всебічної перевірки умов охороноздатності та її дієвості у сфері права інтелектуальної власності. Згідно ж зі світовою практикою, правова охорона має передбачати відповідні санкції за порушення права на об'єкт інтелектуальної власності, що охороняється, а не просто державну реєстрацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського