РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822362<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баула О. П. 
Дослідження заходів щодо забезпечення киснем закладів охорони здоров'я під час пандемії COVID-19: останні тенденції та актуальні пріоритети / О. П. Баула, О. О. Салій, А. Г. Галстян, Т. В. Пазерська // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 6. - С. 11-21. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Кисень медичний є критично необхідним лікарським засобом під час лікування коронавірусної хвороби. У період спалахів пандемії COVID-19 потреби закладів охорони здоров'я у кисні медичному зростають у 5 - 6 разів. Питання надійного функціонування системи забезпечення киснем закладів охорони здоров'я у період пандемії COVID-19 є надзвичайно актуальними і потребують системних досліджень. Мета роботи - виконання досліджень заходів щодо забезпечення киснем закладів охорони здоров'я у період пандемії COVID-19, встановлення факторів ризиків під час його виробництва і постачання та визначення пріоритетних напрямів гарантування спроможності надання медичної допомоги у разі лікування коронавірусної хвороби. Під час виконання досліджень було використано методи системного підходу, бібліографічного, інформаційного пошуку, маркетинговий аналіз, а також узагальнення та аналізу. Дослідження свідчить, що на державному рівні було дозволено до медичного застосування кисень як лікарський засіб, кисень, який виробляється медичними виробами, а також кисень технічний. Вітчизняні виробники здійснюють виробництво кисню медичного, що відповідає всім регуляторним вимогам до лікарських засобів. В Україні зареєстровано 36 препаратів на основі кисню медичного, виробництво яких здійснюють 26 підприємств, які мають ліцензії на виробництво лікарських засобів. У період пандемії було дозволено для медичного застосування кисень технічній, який має відповідати за показниками якості кисню медичному. Суттєвим заходом щодо розширення кисневої терапії стало застосування кисню, який виробляється медичними виробами, до яких відносять кисневі генератори та кисневі концентратори, що мають відповідати вимогам Технічного регламенту. Під час реалізації всіх заходів щодо забезпечення киснем мають місце ризики як загальнодержавного та галузевого характеру, так і специфічні ризики, що пов'язані з особливостями кисню різних видів (кисень як лікарський засіб, кисень, який виробляється медичними виробами, кисень технічний). Визначений перелік ризиків та їх аналіз при забезпеченні киснем закладів охорони здоров'я у період пандемії COVID-19 надасть можливість для розроблення концепції загального оцінювання ризиків і процесів керування ризиками для гарантування спроможності надання належної медичної допомоги під час лікування коронавірусної хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5 Covid-19 + Р11(4УКР)285.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського