РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822412<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Prodeus A. M. 
Multicomponent signal for comparing direct and indirect methods of speech transmission index measurement = Багатокомпонентний сигнал для порівняння прямого та непрямого методів вимірювання індексу передавання мовлення / A. M. Prodeus, O. O. Dvornyk, A. S. Naida, M. V. Didkovska, O. P. Grebin // Electronics and Control Systems. - 2023. - № 1. - С. 27-35. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Для оцінювання розбірливості мови, спотвореної шумом та реверберацією, використовують прямий або непрямий методи вимірювання індексу передавання мовлення. Проте залишається недостатньо вивченим, наскільки суттєво відрізняються результати вимірювань, одержані за прямим та непрямим методами. Для пошуку відповіді на це питання в даній роботі запропоновано використовувати тестовий сигнал, що складається з чотирьох "елементарних" сигналів, розділених паузами. Як "елементарні" сигнали запропоновано використовувати послідовність максимальної довжини, послідовність максимальної довжини зі спектром мовлення, стаціонарний шум зі спектром мовлення та амплітудно-модульований шум зі спектром мовлення. Використання амплітудно-модульованого шуму надає змогу оцінити індекс передачі мовлення за прямим методом. Інші "елементарні" сигнали надають змогу оцінити індекс передачі мовлення двома варіантами непрямого методу. Запропоновані алгоритми та відповідні комп'ютерні програми перевірено на модельних прикладах, при цьому виявлено узгодженість одержаних результатів з результатами попередніх досліджень. Результати пробних модельних досліджень свідчать, що обидва розглянуті варіанти непрямого методу вимірювання призводять до занижених результатів у порівнянні з прямим методом. Для одного з варіантів непрямого методу ця різниця становить 0,03 - 0,04 незалежно від завадових умов. Для іншого варіанта непрямого методу різниця варіюється від 0,01 до 0,18, залежно від завадових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського