РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822442<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Покалюк В. В. 
Тектоно-стратиграфічні комплекси як найбільш великі підрозділи у складі палеопротерозою Українського щита / В. В. Покалюк, В. Г. Верховцев // Геол. журн. - 2021. - № 4. - С. 17-28. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Охарактеризовано основну проблематику стратиграфічної таксономії та номенклатури палеопротерозойських метаморфічних утворень Українського щита на прикладі Криворізької (Криворізько-Кременчуцької), Інгулецької (Західно-Інгулецької) та Інгульської структурно-формаційних зон. На додаток до існуючих стратиграфічних одиниць регіонального рангу - серій - показано актуальність виділення надрегіональних тектоностратиграфічних структурно-речовинних комплексів, які мають між собою кардинальні відмінності за геотектонічними і палеогеографічними умовами формування та формаційними парагенезисами. Показано найбільш загальні особливості еволюції осадового літогенезу в палеопротерозої Українського щита в аспекті виділення двох тектоно-стратиграфічних структурно-речовинних комплексів: криворізького (субплатформного з відносно слабо диференційованим типом епейрогенічних рухів, субгумідного, зрілого - з високим рівнем хімічного вивітрювання, що характеризується тісним парагенезисом п'яти формаційних типів відкладів - монокварцових і олігоміктових метапсефопсамітів <$E symbol Л> високоглиноземистих метаалевропелітів <$E symbol Л> глиноземистих вуглистих метаалевропелітів <$E symbol Л> теригенно-карбонатних сланців і метадоломітів <$E symbol Л> залізистих кварцитів та сланців); інгульського або інгульсько-глеюватського (тектонічно активного, що нагадує фанерозойські міогеосинклінальні або морські трогові комплекси, субаридного, незрілого - з низьким рівнем хімічного вивітрювання, карбонатно-теригенного метафлішоїдного субграувакового). Розглянуто типоморфні особливості будови і формаційного наповнення виділених комплексів та позначено їх кореляцію з подібними комплексами на інших щитах; звернуто увагу на відповідність їх в англомовній кодифікації стратиграфічному рангу "супергруп".


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського