РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822446<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мачуліна С. О. 
Чорносланцеві товщі силурійських і девонських відкладів Переддобрудзького прогину / С. О. Мачуліна, О. П. Олійник // Геол. журн. - 2021. - № 4. - С. 90-103. - Бібліогр.: 100 назв. - укp.

Розглянуто особливості будови палеозойських (силурійських і девонських) відкладів Переддобрудзького прогину, який є перспективним нафтогазоносним регіоном України, з метою виділення в них чорних сланців, збагачених органічною речовиною. Чорні сланці, як окремі прошарки, так і товщі, при певних геолого-термобаричних умовах набувають нафтогазогенераційних властивостей і можуть бути потенційними джерелами вуглеводнів. Силурійські і девонські відклади вивчали за даними вивчення кернового матеріалу, матеріалів геофізичного дослідження глибоких свердловин і методами циклостратиграфічного розчленування. В межах седиментаційних циклів силуру і девону виділено стратиграфічні рівні чорносланцевих утворень, визначені фаціальні умови їх накопичення, поширення та особливості літологічного складу. До відкладів чорносланцевого типу віднесені: карбонатно-теригенна товща скальського горизонту нижнього силуру і верхньосилурійські глинисті товщі, що розвинені в поглиблених зонах Переддобрудзького прогину і на о-ві Зміїний. Вони характеризуються підвищеним вмістом сапропелевої органічної речовини. В середньо-верхньодевонському осадовому комплексі найбільш значущою чорносланцевою товщею є середньодевонська - живетська, складена чергуванням мергелів, глинистих вапняків і піритизованих аргілітів, накопичення яких відбувалось у відновлювальних умовах аквагенного басейну, що було сприятливим для утворення нафтових бітумоїдів. На основі проведених досліджень обгрунтовуються перспективи нафтогазоносності Переддобрудзького прогину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського