РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822468<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калюга Є. В. 
Внутрішній контроль виробничої діяльності малих підприємств: вітчизняна та міжнародна практика / Є. В. Калюга, Г. В. Грищук // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2023. - Вип. 57. - С. 51-57. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

В умовах глобалізації національної економіки спостерігається посилення ринкової конкуренції й ускладнення управління виробництвом продукції рослинництва, що суттєво впливає на контрольний процес та трансформує підходи до його організаційно-методологічних засад з урахуванням зарубіжного досвіду. На сучасному етапі розвитку система внутрішнього контролю малих підприємств відіграє важливу роль у забезпеченні ефективного функціонування та реалізації потреб користувачів в інформації з метою прийняття обгрунтованих управлінських рішень щодо виробничої діяльності. Дослідження системи внутрішнього контролю виробничої діяльності дасть можливість перейти від традиційно пасивного контролю до його активних форм задля виявлення негативних явищ у діяльності малих підприємств, відхилень витрат від норми та визначення причин і шляхів усунення цих недоліків. Питання сутності, ролі та місця внутрішнього контролю на малих підприємствах досліджували такі провідні науковці як Богданюк О. В., Вдовенко Н. М., Дерій В. А., Коцупатрий М. М., Маргасова В. Г., Марчук У. О., Савчук В. К., Садовська І. Б., Пархоменко В. М., Пилипів Н. І. та ін. Зазначені вище питання актуалізуються у зв'язку останніми економічними подіями, а саме наслідками пандемії COVID-19 та введенням воєнного стану на території України, що зумовлюють появу нових ризиків сільськогосподарського виробництва та розробку заходів внутрішнього контролю щодо їх попередження. У ході проведеного дослідження поставлено такі завдання: визначити особливості проведення внутрішнього контролю на малих підприємствах відповідно до вітчизняної та міжнародної практики; дослідити елементи, прийоми та етапи проведення внутрішнього контролю на малих сільськогосподарських підприємствах. Мета роботи - надати характеристику системі внутрішнього контролю виробничої діяльності малих сільськогосподарських підприємств. Теоретико-методологічною основою наукового дослідження є загальнонаукові та спеціальні методи пізнання явищ та процесів: аналіз, синтез, індукція, дедукція, аналогія, абстрагування, монографічний, системний і логічний методи. Охарактеризовано особливості проведення внутрішнього контролю на малих підприємствах відповідно до вітчизняної та міжнародної практики. Проведене дослідження діяльності малих підприємств свідчить про недосконалість організації системи внутрішнього контролю, що безпосередньо впливає на величину виробничих витрат. Визначено основні елементи, прийоми та етапи проведення внутрішнього контролю на малих сільськогосподарських підприємствах з метою дотримання їх послідовності. Результати дослідження можуть бути використані у практичній діяльності малих сільськогосподарських підприємств. Висновки: система внутрішнього контролю витрат виробництва та собівартості реалізації продукції рослинництва на малих підприємствах має бути побудована таким чином, щоб своєчасно інформувати керівництво про необхідність проведення коригуючих та попереджувальних заходів на основі прийняття ефективних управлінських рішень.



Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського