РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822750<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Історія Стародавнього світу : навч. посіб. для студентів іст.-юрид. ф-ту [НДУ ім. Миколи Гоголя] / упоряд.: Р. А. Дудка; Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. - Ніжин : Лук'яненко В. В. : Орхідея, 2020. - 260 c. - Бібліогр.: с. 247-257 - укp.

З історії Стародавнього світу підібрано першоджерела з курсу історії Стародавнього Сходу, Греції та Риму, що винесено для опрацювання на семінарських заняттях. З’ясовано особливості розвитку давніх світових цивілізацій через осмислення та аналіз першоджерел. Складено з двох частин: перша — історія Стародавнього Сходу, друга - історія Стародавньої Греції та Риму. Визнано, що держави на Сході здебільшого склалися у формі монархій-деспотій. Представлено класичну східну деспотію — Стародавній Єгипет, показано активну завойовницьку політику єгипетських фараонів, яка сприяла перетворенню держави у світову. Окремі питання семінарів присвячено військовій проблематиці. Для зміцнення своєї влади правителі Сходу встановлювали необхідні закони, вивченню яких відведено більшість семінарів. Увага приділено питанням розвитку економіки, соціальних відносин, сімейному праву тощо. Встановлено, що суспільство на Сході поділялося на три основні класи: правлячий привілейований, клас виробників матеріальних благ (селяни, ремісники, купці) та залежне населення. Зазначено, що у системі суспільного виробництва Сходу рабство відігравало допоміжну третьорядну роль. Суспільна організація праці мала тоді такі форми, що для масового використання праці рабів просто не існувало потреби та було економічно неможливим. Годувальником суспільства там було вільне селянство і різні категорії залежного, однак не рабського населення. Підкреслено, що на основі джерел студенти повинні вміти виділяти класи і соціальні стани та характеризувати їхнє становище. Акцентовано на величезній ролі у розвитку давніх цивілізацій релігії, висвітлено релігійні проблеми та питання культури стародавніх народів. Надано плани занять, короткі методичні рекомендації до них та списки літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864524 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського