РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822751<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Войт С. Н. 
Единство производительных сил и производственных отношений : монография / С. Н. Войт, К. В. Завгородний; ред.: Ткаченко; Международная академия биоэнерготехнологий, "Южный машиностроительный завод имени А. М. Макарова", производственное объединение. - Днепр : Монолит, 2020. - 195 c. - Бібліогр.: с. 192-195 - укp. - рус. - англ.

Представлено матеріали теоретичних досліджень і концептуальні обґрунтування деяких аспектів організаційного управління складними самокерованими соціально-економічними системами з використанням деяких контекстів сукупного інтелектуального потенціалу суб’єктів. Концептуально викладено деякі підходи нової економічної парадигми концентрації сукупного інтелектуального потенціалу при проектуванні критеріїв адаптивного творчого управління. Зазначено, якщо дотримуватися канонів класичної теорії, то продуктивні сили - це система суб’єктивних (людина) і матеріальних (засоби виробництва) елементів, що відтворюють активне відношення людей до природи, яке полягає у матеріальному і духовному освоєнні і розвитку її багатств (цінностей), в процесі чого відтворюються умови існування людини та виконується процес її розвитку. Відтворено концептуальний погляд на єдність продуктивних сил і виробничих відносин у сучасних суспільних структурах виробництва, що виражають активне відношення людей до накопичення матеріальних благ, як показника духовного розвитку суспільної формації. Визнано, що початок XXI століття віддзеркалив нові соціально-гуманітарні трансформації, які вимагають нових підходів щодо визначення змісту і якості продуктивних сил, які не тільки б окреслювали, але й обумовлювали б приоритетні параметри глобального соціально-екологічного й духовного порядку сучасного світу та визначали б ті технологічні зрушення, що формували б підгрунтя подальшого економічного розвитку. Констатовано, що сфера впливу наукоємних технологій обмежується не тільки системою економічних відносин, але й такими соціально-суспільними важелями, як валовий внутрішній продукт (ВВП), обсяг промислового виробництва, зайнятість населення (величина безробіття), продуктивність праці та надійність і довговічність технологічного обладнання, а також змістом суспільної формації, яка формується й існує під впливом саме технологічних новацій. Матеріал може також розглянуто як посібник для вивчення російської, української та англійської мов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.252

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864531 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського