РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822973<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білан О. І. 
Навчання елементів грамоти. Старший дошкільний вік : [навч.-метод. посіб.] / О. І. Білан, Л. Н. Цоба. - Львів : БОНА, 2023. - 165 c. - Бібліогр.: с. 165 - укp.

В сучасній методиці використовується звуковий аналітико - синтетичний метод навчання грамоти. З назви зрозуміло, що в основі навчання лежить аналіз і синтез звукової сторони мови. Дії звукового аналізу не виникають спонтанно. Завдання оволодіння цими діями ставить дорослий перед дитиною у зв’язку з навчанням елементів грамоти, а самі дії формуються в процесі спеціального навчання, під час якого діти вивчають засоби звукового аналізу. Розвиток фонематичного слуху, вміння звукового аналізу і синтезу, а також розвиток усвідомленого відношення до мови й мовлення складають одну з основних завдань підготовки дітей до навчання грамоти. Д.Б. Ельконін вважав, що від того, як дитині будуть відкриті звукова сторона мови, будова звукової форми слова, залежить подальше засвоєння граматики і пов’язаної з нею орфографії. Готовність до навчання грамоти залежить від рівня розвитку аналітико - синтетичної діяльності, адже перший етап оволодіння навичками читання та письма потребує вмінь робити аналіз, порівняння, синтез і узагальнення мовного матеріалу. Знайомство із звуковою будовою слова виховує інтерес до рідної мови. А це надзвичайно важливо для того, щоб діти з любов’ю відносились до мови, вивчення якої духовно збагачує людину. У навчально - методичному посібнику пропонується: тематичне планування з навчання дітей старшого дошкільного віку елементів грамоти і на його основі розроблені конспекти занять. В заняттях показано, як можна доступно дитячому сприйманню, цікаво розкрити тему, розвиваючи у дітей не лише мовлення, і не лише виконуючи програмові завдання, але й логіку, навчити дитину самостійно мислити і висловлювати власні судження. Для закріплення вивченого матеріалу в посібнику подані дидактичні вправи та ігри для дітей старшого дошкільного віку і, як підготовчий етап до навчання грамоти, для дітей середнього дошкільного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.382.1 + Ш141.14-911.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864565 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського