РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823105<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Korol M. 
Realities and effectiveness of the Ukrainian banking system = Реалії та результативність функціонування української банківської системи / M. Korol, O. Bazhenova, I. Korol, G. Starchenko, V. Bazhenov, O. Banna // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 3. - С. 16-29. - Бібліогр.: 47 назв. - англ.

Проведено аналіз банківської системи України. Показано, що для України частоту та глибину кризових явищ у банківській сфері підсилюють сировинна орієнтація економіки, недостатньо розвинений внутрішній ринок і присутність в обігу іноземної валюти (доларизація економіки). Необхідно констатувати, що в докризові 2006 - 2007 рр. надмірне іпотечне кредитування створило "бульбашку" на ринку нерухомості, яка за своїми руйнівними наслідками кореспондувалася з відповідними явищами на ринку нерухомості в Сполучених Штатах. Хоча криза 2008 - 2009 рр. продемонструвала вразливість української банківської системи до численних економічних і політичних потрясінь, суттєвих змін у банківському нагляді для мінімізації системних ризиків не відбулося. Відновлення банківської системи України у 2015 - 2016 рр. загалом відповідає посткризовим тенденціям щодо впорядкування банківської системи та підвищення її ефективності у світі. При цьому слабкість інституційного середовища унеможливлює використання та адміністративних інструментів, і державних банків розвитку для збільшення продуктивного кредитування в Україні. З іншого боку, комерційні банки використовуватимуть позики рефінансування замість заощаджень приватного сектору для надання позик. У цьому випадку зростає ймовірність необхідності фінансової підтримки з боку банків, що призведе до значного збільшення державного боргу. Крім того, для дослідження впливу кризових періодів на показники діяльності комерційних банків в Україні розроблено систему векторних моделей авторегресії. Результати моделювання, насамперед аналіз функцій імпульсної реакції, надають зробити висновок, що міжбанківське кредитування в посткризових умовах відновлюється відносно швидко (з лагом у 2 роки). Обсяги кредитування нефінансових корпорацій і нерезидентів демонструють падіння та відновлення тільки через 4 роки після кризи. Кредитування сектора державного управління з кожним роком зростає, але водночас зменшуються кредити іншим секторам-резидентам. Крім того, впродовж року після настання кризових явищ зменшується обсяг депозитів у банківській системі. Інші змінні не демонструють жодної реакції на кризові явища.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21 + У9(4УКР)262.181.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського