РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823279<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заболотна І. І. 
Аналіз показників гіперестезії дентину у молодих людей і їх зв'язок із цервікальною патологією зубів / І. І. Заболотна, Т. Л. Богданова // Вісн. стоматології. - 2022. - 46, № 4. - С. 26-31. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення показників гіперестезії дентину у молодих людей Донецької області, оцінка їх потенційного зв'язку із цервікальною патологією зубів. Клінічне обстеження 272 осіб (174 жінок і 98 чоловіків) 18 - 44 років включало опитування, збір даних анамнезу, огляд порожнини рота. Діагностували цервікальну патологію зубів і гіперестезію дентину (топографію, поширеність, інтенсивність). Статистична обробка даних включала використання методів параметричного і непараметричного аналізу. Проведене дослідження виявило високу загальну поширеність гіперестезії дентину - у 38,2 % обстежених, яка у 1,5 рази частіше визначалась у пацієнтів з пришийковими ураженнями зубів і у 3,5 рази - у жінок (p >> 0,05). Її клінічні симптоми спостерігалась у 48,4 % зубів з клиноподібним дефектом, у 42,1 % зубів з ерозією емалі, у 38,0 % зубів з пришийковим карієсом. Локалізована форма патології була діагностована у 2,2 рази частіше, ніж генералізована форма (p >> 0,05). Визначена середньої сили залежність між поширеністю гіперестезії дентину і кількістю зубів з клиноподібним дефектом (r = 0,404) та сполученням цервікальних уражень (r = 0,320), <$E p~symbol Г~0,05>. Спостережено достовірний зв'язок між глибиною клиноподібних дефектів і наявністю клінічних симптомів гіперчутливості (<$E chi sup 2~=~8,174>, p = 0,043). Вік обстежених знаходився у зворотній кореляції з розповсюдженістю гіперестезії дентину у пацієнтів з ерозією (r = -0,36, p = 0,02) і у прямій кореляції з її інтенсивністю у пацієнтів з пришийковим карієсом (r = 0,60, p = 0,0013). Був визначений середньої сили зв'язок між статтю та поширеністю (<$E chi sup 2~=~13,068>) і інтенсивністю (<$E chi sup 2~=~13,727>) симптомів гіперчутливості, p << 0,001. Висновки: значна розповсюдженість та інтенсивність гіперестезії дентину у молодих людей, її потенційний зв'язок із цервікальною патологією зубів зумовлює необхідність проведення подальших досліджень з метою розробки ефективних лікувально-профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського