РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823332<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Котихова Л. Д. 
Дослідження використання ІТ для протидії поширенню російської дезінформації в медіапросторі в умовах війни / Л. Д. Котихова // Вісн. Приазов. держ. техн. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2022. - Вип. 44. - С. 5-9. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

В умовах повномасштабної війни Росії проти України важливу роль відіграє її інформаційна складова. Крім боротьби безпосередньо на фронті, зараз триває й інформаційна війна. Російська влада використовує всі можливі засоби для сіяння паніки, дезорієнтації та дезінформації серед українців. Основним джерелом поширення маніпулятивного контенту та дезінформації є соціальні мережі та інтернет-ресурси. Проблема протидії дезінформації виступає одним з найважливіших й найактуальніших сьогочасних питань. Бо для перемоги над ворогом, окрім перемоги саме армії, необхідно також одержати перемогу й на інформаційному фронті, тобто повернути свідомість частини українців у національний медіапростір. Зараз замість підходів, що розглядають проблему протидії дезінформації з точки зору інформаційної політики, більш дієвими є підходи з використанням сучасних інформаційних технологій. Для виявлення та нейтралізації загроз в інформаційному просторі з початком війни Міністерством цифрової трансформації України було створено IT-армію України, що є об'єднанням спеціалістів інформаційних технологій, фахівців у сфері цифрового розвитку та діджиталізації та волонтерів. Кібервійська України на своєму фронті протидіють дезінформації з боку РФ. Таким чином, IT-армія України відіграє важливу роль у наближенні перемоги над країною-агресором. Стаття присвячена аналізу способів використання IT для протидії поширенню російської пропаганди та дезінформації в українському медіапросторі в умовах війни. Розглянуто терміни "пропаганда", "фейк" та "дезінформація", представлено методи поширення неправдивої інформації в інформаційному просторі, описано способи протидії ворогу, що використовують воїни кіберармії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц.ф(4УКР):З

Шифр НБУВ: Ж69254:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського