РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823382<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маслов Д. С. 
Інституційна база регулювання виробництва та обігу цифрових товарів в Україні / Д. С. Маслов // Бізнес Інформ. - 2022. - № 11. - С. 31-40. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета дослідження полягає в тому, щоб на базі вивчення наукових публікацій дослідників цифрових товарів та існуючих нормативних актів, що регулюють процеси їх виробництва та обігу, запропонувати наукове бачення сутності цифрових товарів та рекомендації щодо відображення її в українському правовому регулюванні. У статті наводяться аргументи на користь того, що "віртуальні активи", "цифрові активи" та "крипто-активи" не є вдалими назвами для товарів, що функціонують на базі технології розподіленого реєстру, оскільки така назва не обгрунтована науково та не відображає сутність даних об'єктів. З точки зору економічної науки доцільніше використовувати назву "криптотовари", що відображає як товарну сутність даних об'єктів, так і їх зовнішню технологічну форму, що сформована на базі криптографії та розподіленого реєстру. Відповідно, серед криптотоварів є такі, що за своєю функціональною роллю відносяться до грошей, інвестиційних товарів, предметів особистого споживання та засобів виробництва. Визначено, що регулятори обирали подібні назви, керуючись не науковою, а політичною доцільністю, оскільки намагаються запобігти конкуренції з боку криптотоварів-грошей для монополії емісії державних грошей центральними банками. Водночас, економічна сутність криптотоварів змушує призначати безпосередньо відповідальними за регулювання тих чи інших криптотоварів відповідні інституції. Наприклад, криптотовари-гроші регулюються центральними банками, а криптотовари - інвестиційні товари регулюються органами, які зазвичай займаються регулюванням ринку цінних паперів. Філософія регулювання направлена передусім на те, щоб юридично зробити всі криптотовари або інвестиційними, або споживчими товарами. Криптотовари-гроші розглядають лише як цифрові валюти центральних банків. Перспективним напрямком досліджень у даній сфері може бути аналіз наслідків розповсюдження виробництва криптотоварів, особливо в метавсесвітах, для національних економік та для бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292 + У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського