РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823386<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Благун І. С. 
Модель економічного аналізу міжнародної торгівлі України та ЄС / І. С. Благун, Ю. Р. Надвірнянський // Бізнес Інформ. - 2022. - № 11. - С. 76-81. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Рівняння гравітації зазнали значної еволюції з моменту їх початкового застосування в економіці. Концепція сприймається як така, що бере початок у фізиці. Однак більш ірунтовний аналіз застосувань рівнянь гравітації - в дослідженнях міжнародної торгівлі. Концепція гравітації, спочатку недооцінена економістами та позбавлена твердих теоретичних основ, досить рідко використовувалася в емпіричних дослідженнях. Але сьогодні саме вона в основному стала головним інструментом аналізу. Передусім, це визначалося її емпіричною корисністю, здатністю враховувати багато факторів, що формують торгівлю, та, як наслідок, гнучкістю застосування. Останні кілька років використання поняття гравітації приводять до висновку, що економісти знаходять все точніші методи оцінки економетричних моделей і враховують все більш складні чинники. Як наслідок - виходять за рамки суто економічних факторів, які впливають на інтенсивність торгових відносин між країнами. Варто зазначити, що концепції, сформульовані в ранніх теоріях торгівлі, такі як абсолютна перевага, порівняльна перевага, пропорції забезпеченості факторами виробництва та багато інших вивчають природу, причини та наслідки міжнародної торгівлі. Так звану основу для міжнародної торгівлі вбачали в різних факторах: у відмінностях у продуктивності праці, різних пропорціях у забезпеченні факторами виробництва, ефекті масштабу, різному положенні країн на так званих сходах технологічного прогресу тощо. Деякі теорії бачать причини торгівлі у відмінностях між країнами, інші (наприклад, внутрішньогалузева торгівля) - у подібності. Важливою темою також є роль суб'єктів з іноземним капіталом у створенні торговельних потоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.3 + У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського