РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823404<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марченко О. В. 
Мінімізація кредитного ризику та підвищення якості кредитного портфеля банку / О. В. Марченко, О. С. Петриківа, К. О. Коробко // Бізнес Інформ. - 2022. - № 11. - С. 205-210. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто основні чинники, що формують кредитний ризик, і визначається роль кредитного ризику у процесі формування кредитного портфеля комерційного банку. Визначено, що банківське кредитування передбачає функціонування комплексного механізму, який включає певні дії, спрямовані на залучення дешевих коштів та їх використання відповідно до умов встановленої політики кредитування з урахуванням мінімального ризику та максимального прибутку. Як відомо, основним джерелом доходу банків є прибуток від кредитування. У зв'язку з цим основною проблемою, яка стоїть сьогодні перед керівництвом банку, є ефективне управління кредитним портфелем банку. На фоні негативного впливу світової фінансової кризи особливого значення набуває формування оптимального кредитного портфеля банку з метою підвищення ефективності його діяльності шляхом проведення відповідної кредитної політики. Підвищення якості кредитування та оптимізація структури кредитних портфелів банків традиційно є актуальними в дослідженнях, оскільки кредитування завжди було і залишатиметься основною економічною функцією банків. Описано кожен етап кредитної діяльності, який складається із послідовних дій. Розглянуто визначення "якість кредитного портфеля" як комплексне поняття, що характеризує ефективність формування кредитного портфеля з метою визначення його прибутковості та ступеня кредитного ризику. Розробка заходів щодо оптимізації кредитного ризику є одним із шляхів удосконалення кредитного процесу та всієї системи управління фінансовими потоками банку в цілому, а не лише банківськими ризиками. Проаналізовано фактори, що впливають на формування кредитного ризику. Надано характеристику основним підходам до управління кредитним портфелем у комерційному банку. Доведено, що більшість побудованих і реалізованих моделей з оптимізації кредитного портфеля створено на основі критерію "ризик - прибутковість" а не "прибутковість і ризик") і має при цьому певні обмеження та складності у практичному застосуванні. Якість кредитного портфеля визначає можливості банку за його функціонування на ринку кредитних продуктів, що впливає на рівень його кредитної активності та можливості відновлення позицій на кредитному ринку. Сам процес, пов'язаний із кредитуванням, визначається якістю кредитної роботи в банках. Статистика даних функціонування діяльності комерційних вітчизняних і зарубіжних банків свідчить про те, що добре організований кредитний процес, якісно сформований кредитний портфель і проведення кредитної політики забезпечить банку процвітання в майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського