РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823486<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Науменко О. М. 
Дослідження голосу у пацієнтів з післяопераційним порушенням моторики гортані в хірургії щитоподібної залози / О. М. Науменко, М. В. Тарасенко, С. В. Земсков // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2022. - № 2. - С. 34-38. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати відновлення голосової функції та особливості ларингоскопічної картини у хворих з парезами і паралічами гортані після операції на щитоподібній залозі. Проведено проспективне одноцентрове дослідження результатів обстеження 132 хворих з порушенням моторики гортані після операцій на ЩЗ віком від 18 до 70 років (середній вік - (<$E41,5~symbol С~1,4>) року. Чоловіків було 27 (20,5 %), жінок - 105 (79,5 %). Діагностику порушень рухливості гортані та якості голосу проводив лікар-оториноларинголог за допомогою непрямої ларингоскопії, відеоларингоскопії, спектрального аналізу голосу за показниками: час максимальної фонації, частота основного тону, співвідношення гармоніка/шум, Jitter, Shimmer та опитувальника суб'єктивної самооцінки якості голосу Voice Handicap Index-30 (VHI-30), модифікована версія за B. Jacobcon. Відновлення рухливості голосових складок (парез гортані) відзначено у 123 (93,2 %) пацієнтів протягом 6 міс після операції на щитоподібній залозі. У 9 (6,8 %) осіб моторика гортані не відновилася (параліч гортані) протягом року після операції. При оцінці голосу у пацієнтів з парезами гортані через 6 міс. та з паралічами гортані через 12 міс. показники акустичного аналізу голосу статистично значущо поліпшилися в обох групах у порівнянні з раннім післяопераційним періодом, особливо у пацієнтів з парезами гортані, але статистично значущо відрізнялись від доопераційних. Висновки: метод спектрального аналізу голосу має велику діагностичну цінність, надає змогу об'єктивізувати ступінь голосових порушень після операції на щитоподібній залозі та проводити моніторинг під час лікування і реабілітації. При відновленні моторики гортані показники голосу відновлюються не завжди в повному обсязі, що свідчить про наявність відповідних скарг та потребує подальшого спостереження і призначення відповідного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.2 + Р685.266 + Р684.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського