РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823827<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bevza I. O. 
Fuel cell hybridization topologies using various energy storage technologies. A review = Топології гібридизації паливних елементів із використанням різних технологій зберігання енергії. Огляд / I. O. Bevza // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2023. - 28, № 2. - С. 276865.1. - Бібліогр.: 49 назв. - англ.

Проведено класифікацію та аналіз топологій гібридизації паливних елементів (FC) із використанням різних технологій зберігання енергії, включаючи літій-іонні батареї (LIB), суперконденсатори (SC) і літій-іонні конденсатори (LIC). Мета роботи - зрозуміти переваги та недоліки кожної технології та запропонувати перспективи розвитку гібридних технологій FC із використанням LIC. Пасивна схема з'єднання є найдешевшим варіантом серед схем гібридизації, з найпростішою реалізацією. Він не потребує керування енергією та надає змогу підключати різні компоненти імпедансу. Однак йому бракує контролю над такими параметрами, як струм і напруга, які обмежені лише внутрішнім опором. Напівактивна та активна топології пропонують більше контролю над розподілом потужності та узгодженням напруги. Напівактивна топологія надає змогу контролювати потік струму від конденсатора або батареї, тоді як активна топологія забезпечує найвищу ефективність серед схем гібридизації. Однак ці схеми є більш складними та дорогими через використання DC-DC перетворювачів. LIB мають найвищу щільність енергії, але страждають від низької щільності потужності. СК мають високу щільність потужності, але обмежену здатність зберігати енергію. LIC пропонують компромісне рішення з меншим розміром, вищою щільністю потужності, ніж LIB, і кращими характеристиками, ніж SC. LIC потребують моніторингу напруги, а SC - ні. Вибір технології залежить від конкретних вимог застосування. Порівнюючи ціни на LIB, LIC і SC, можна побачити, що LIB мають найвищі ціни, але також найвищу щільність енергії. LIC і SC мають нижчі ціни, але забезпечують меншу потужність. Можна використовувати менші LIC або SC, щоб досягти того самого значення ємності, що й LIB, за меншу вартість. При виборі технології зберігання енергії слід ураховувати фактор вартості. Зроблено висновок, що пасивна схема підключення з LIC є найкращим варіантом для випадків, де контроль напруги не потрібен. LIC пропонують компроміс між щільністю енергії та щільністю потужності. LIBs підходять для застосувань, де щільність енергії є найважливішою характеристикою, тоді як SCs перевершують щільність потужності. Вибір технології залежить від конкретних вимог застосування. Необхідні подальші дослідження, щоб вивчити гібридизацію LIC і розробити конкретні схеми гібридизації для LIC.


Індекс рубрикатора НБУВ: З25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського