РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823840<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лях М. М. 
Дослідження впливу геометричних параметрів сопла Лаваля на зміну температури потоку газу / М. М. Лях, В. В. Михайлюк, Т. М. Яцишин, Є. А. Витриховський // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2022. - № 17. - С. 108-117. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Сопло Лаваля (СЛ) отримало широке застосування у різних галузях національної економіки: машинобудуванні, хімічній і нафтохімічній галузі, військовій тощо. Потік газу, що проходить через СЛ змінює свої характеристики, а саме у разі досягнення швидкості потоку газу швидкості звуку, на виході з сопла відбувається зниження температури та тиску. Це явище можна використовувати для охолодження потоку газу. Проте у традиційній конструкції СЛ зона, у якій спостерігається найнижча температура, є невеликою. Проведено дослідження впливу геометричних параметрів СЛ на зміну температури потоку газу. Для дослідження побудовано 12 різних конструкцій сопел, що мають однакові основні розміри: діаметр внутрішнього отвору, вхідні та вихідні діаметри, довжина сопла. Середовище та граничні умови, що використовувались під час імітаційного моделювання для всіх сопел приймались однаковими. У результатів отримано розподіли температури середовища у поперечному перерізі для всіх досліджуваних конструкцій сопел. Проаналізувавши результати імітаційного моделювання встановлено, що у всіх конструкціях сопел спостерігається зниження температури приблизно у межах із 100 до 60 <^>oC. Проте зони, у яких спостерігається максимальне зниження температури є досить малими. Після зон із найнижчими температурами у досліджуваних конструкціях сопел спостерігаються зони підвищення температури (у межах 70 - 80 <^>oC), які є значно більшими за зони з мінімальною температурою. Далі, у наступній зоні відбувається наступне підвищення температури. Також на основі отриманих результатів моделювання вибрано конструкції сопел, які будуть далі досліджуватись і вдосконалюватись. Планується провести імітаційне моделювання сопел, де основна увага буде сконцентрована на такий параметр як число Маха, його вплив на зміну температури та її розподіл по довжині конструкції тривимірної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського