РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823841<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбань І. М. 
Взаємодія поверхневої поодинокої хвилі із зануреним та напівзануреним хвилегасниками / І. М. Горбань, А. С. Корольова, О. Г. Лебідь // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2022. - № 17. - С. 118-132. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Експериментально досліджено взаємодію поверхневої солітонної хвилі з напівзануреною висячою стінкою та підводним бар'єром. В експериментах змінювалися амплітуда падаючої хвилі, осадка напівзануреної стінки та висота підводного бар'єра. Мета роботи - визначення найбільш ефективних конфігурацій берегозахисних споруд із точки зору коефіцієнтів відбиття та проходження хвилі. Отримано, що у випадку набігання солітонної хвилі на навісну стінку відбитий солітон утворюється з накату падаючої хвилі на споруду, а прохідний солітон формується після проходження рідини крізь зазор між дном і низом стінки. Характер взаємодії солітонної хвилі з зануреним бар'єром залежить від відношення амплітуди падаючої хвилі до товщини стовпа води над перешкодою. Коли значення цього параметра менше за критичне, що становить приблизно 1, падаюча хвиля м'яко поділяється на відбитий і прохідний солітони. Інакше, переміщення хвилі супроводжується інтенсивними хаотичними коливаннями вільної поверхні в околі споруди. Отримані з експериментів оцінки коефіцієнтів відбиття та проходження хвилі показують, що тонкі вертикальні бар'єри є достатньо ефективними як хвилегасники, а цільовий захист берега може бути досягнутий за рахунок найкращого вибору осадки непроникної частини навісної стінки або висоти зануреної перешкоди. Виявлено, що навісна стінка, яка виступає за поверхню води, більш ефективно гасить енергію солітонних хвиль, ніж встановлений на дно підводний бар'єр. Вона може розсіювати до 60 % енергії падаючої хвилі, тоді як повністю занурена споруда - до 20 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: В312.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського