РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823891<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Petryshyn H. 
Changing the qualities of urban space by means of landscape architecture = Зміна якостей міського простору засобами ландшафтної архітектури / H. Petryshyn, O. Kryvoruchko, H. Lukashchuk, N. Danylko, O. Klishch // Architectural Studies. - 2022. - 8, № 1. - С. 22-33. - Бібліогр.: 55 назв. - англ.

Актуальність теми продиктована зростаючими потребами у задоволенні фізичних і ментальних запитів жителів міста та потребою у створенні локацій із високими естетичними та функціональними якостями. Мета роботи - дослідження основних сучасних тенденцій проектування об'єктів міського ландшафту, що сформувалися з 1990-х років, на предмет їх відповідності сучасним концепціям сталого розвитку, ландшафтної урбаністики та міської екології. Проаналізовано низку авторських експериментальних, дослідницьких реалізованих проектів ландшафтних об'єктів, метою яких є виявлення, підкреслення або створення нової ідентичності локальних місць в історично сформованій структурі міст (на прикладі м. Львів, Кам'янець-Подільський, Луцьк). Використано такі методи дослідження: монографічний метод, аналітичний метод. Для визначення привабливості об'єктів використано графічний метод. Установлено наступну характерну закономірність, властиву історичним містам: у давно сформованих частинах міст ефективні концепції ландшафтних пропозицій базуються на вираженні місцевої ідентичності. Наприклад, установлено, що на площі біля Андріївської церкви у Львові домінують характерні риси садово-паркового мистецтва епохи бароко, проект громадського простору на перехресті вулиць Св. Князя Романа та І. Франка в с. Львів передає компіляцію історичних особливостей різних епох. Встановлено другу характерну закономірність, у деградованому середовищі периферійних мікрорайонів (досліджені приклади у Львові та Луцьку) добре працюють запропоновані у проєктах сучасні форми та геопластика. Дослідження різноманітних прикладів, таких як реконструкція площі Митної у Львові, волонтерський рух у Кам'янці-Подільську, також підтвердили, що успішні інтервенції у трансформацію міських громадських просторів сприяють зростанню якості цих просторів і покращанню іміджу міста. Цінними та рекомендованими до впровадження є концепції дизайну міського середовища з багатошаровою складною структурою як природних, так і культурних елементів. Особлива історія розвитку міст радянського періоду нівелювала їх особливості. Проте сьогодні процес реставрації та створення ландшафтних об'єктів надає змогу зберегти та підкреслити унікальність міст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ118

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського