РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823933<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Безсмертний Ю. О. 
Моделювання роботи м'язів нижньої кінцівки в умовах згинально-привідної контрактури кульшового суглоба та згинальної - колінного / Ю. О. Безсмертний, О. Ю. Браніцький, О. А. Тяжелов, О. Д. Карпінська // Ортопедія, травматологія та протезування. - 2023. - № 1. - С. 55-60. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Ураження великих суглобів досить часто призводить до непрацездатності й інвалідності та потребує тривалого лікування. Розвиток остеоартрозу супроводжується змінами в м'язах і необхідні спеціальні реабілітаційні заходи для відновлення їх сили, симетричності навантаження під час стояння та кроків - під час ходьби. Мета роботи - за допомогою математичної моделі визначити найуразливіші групи м'язів нижніх кінцівок у разі остеоартрозу кульшового та колінного суглобів. У системі OpenSim створено 3 математичні моделі. Модель 1 (норма): розгинання/згинання - 10/0/45<$E symbol Р>; відведення/приведення - 5/0/12<$E symbol Р>; ротація - 3/0/3<$E symbol Р>, вигін стопи - 5<$E symbol Р>. Модель 2 із згинально-привідною контрактурою кульшового суглоба: згинальна установка - 20<$E symbol Р>, установка приведення - 10<$E symbol Р>, вигін стопи - 10<$E symbol Р>, укорочення стегнової кістки 2 см. Модель 3: згинальна контрактура колінного суглоба - 0/20/50<$E symbol Р>. За комбінованої контрактури кульшового суглоба ізометрична сила м'язів знижується майже на 60 %. У разі згинальної контрактури колінного суглоба прямий м'яз стегна розтягнутий дужче та для розгинання коліна використовуватиме на 3,5 % більше зусиль. За наявності привідної контрактури кульшового суглоба тонкий м'яз стегна перебуває в контрактильному стані, що зменшує її силу практично до 90 %. У випадку контрактури колінного суглоба цей м'яз первинно знаходиться в розтягнутому стані, тому необхідна більша сила для розгинання коліна - в нашій моделі на 6 %. За змін у нижній кінцівці внаслідок розвитку контрактури кульшового суглоба кравецький м'яз може втратити до 78 % своєї сили, колінного - до 5 %. За умов контрактури колінного суглоба найбільш вразливими є м'язи-стабілізатори таза (m. tensor fasciae latae) - з меншення сили до 44,4 %, та коліна (m. semimembranosus) - до 54,5 %. Висновки: контрактури кульшового та колінного суглобів призводять до втрати сили м'язів нижньої кінцівки, що негативно впливають на її функціонування та відновлення після ендопротезування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1 + Р458.285.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського