РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823968<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ситник Г. П. 
Політичне, публічне та державне управління у сфері національної безпеки у контексті публічної та державної політики / Г. П. Ситник, Д. В. Неліпа, М. Г. Орел // Наук. часоп. Акад. нац. безпеки. - 2020. - № 1/2. - С. 8-32. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Обгрунтовано, що базовий інстинкт щодо самозбереження людини (індивіда) та соціальних інститутів визначає сенс та мотивацію прийняття управлінських рішень в соціальних системах, які є способом її реагування на небезпеки існуванню системи. Це зумовлює важливість системного аналізу сутності публічної та державної політики, оскільки в руслі політичних процесів проявляються взаємодії людей, які відображають потреби щодо безпечного буття членів суспільства та соціальних інститутів, тому рішення суб'єктів публічної влади не повинні призводити до небезпек національній безпеці. Показано, що має місце розбіжність у трактуванні українськими науковцями змісту понять "державна політика" та "публічна політка" та ігнорується безпековий контекст сенсу та мотивації прийняття управлінських рішень. Встановлено, що публічна політика може інтерпретуватися як цілеспрямований вплив органів публічної влади або програма, що містить стратегії розвитку, мати різні наслідки на різних рівнях соціальної реальності та нероздільна з публічним управління. Це зумовлює визначальне місце в ній суб'єктів державного управління. Водночас ця політика завжди має бути спрямована на реалізацію національних інтересів, а її місія та сенс включають державну політику, яка акцентує увагу на реалізації державних інтересів. З'ясовано, що під політичним управлінням розуміється системний вплив на всі сфери суспільства з метою підтримки його цілісності та сталого розвитку, тому його зміст близький до змісту "публічна політика" та включає в себе державну політику стратегічного рівня управління. Водночас, публічне управління є діяльністю суб'єктів державного управління, місцевого самоврядування, приватного сектору, інститутів громадянського суспільства для вирішення завдань суспільного значення, а державне управління є діяльністю органів державної влади, яка зазнає змін під впливом розвитку громадянського суспільства. Показано, що незважаючи на подібність технології прийняття політичних, державно-політичних та державно-управлінських рішень, коли йдеться про забезпечення національної безпеки, то істотно різняться їх наслідки. Це зумовлено ступенем невизначеності чинників, які здійснюють вплив на ці рішення, тому акцент у розумінні сутності політичного, публічного та державного управління має бути зроблено на ступені реалізації цілеспрямованого впливу інститутів держави на політичні процеси від ефективності якого залежить забезпечення національної безпеки, а також узгодженість механізмів прийняття і реалізації відповідних політико-управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101280 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського