РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823989<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чорна С. В. 
Оцінка фінансової безпеки України: секторальний розріз та загальний рівень / С. В. Чорна // Економіка і прогнозування. - 2022. - № 4. - С. 125-150. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Фінансова безпека характеризується здатністю держави забезпечити стійкість фінансово-економічного розвитку країни і передбачає безпеку різних видів економічної діяльності та сфер суспільного життя. Проведено оцінку захищеності складових фінансового сектора України та розраховано загальний рівень фінансової безпеки в державі. Розглянуто сучасний механізм визначення рівня фінансової безпеки. На сьогодні в Україні чинна Методика визначення рівня фінансової безпеки, затверджена Міністерством економіки України на основі "Методичних рекомендацій щодо розрахунку рівня економічної безпеки України, що базується на кількісному дослідженні індикаторів, які характеризують стан економічної безпеки країни та, відповідно, фінансової безпеки як її пріоритетної складової. Розраховано рівні: безпеки фінансових секторів, а саме банківського сектора, безпеки небанківського фінансового сектора, боргової, бюджетної, валютної та грошово-кредитної безпеки. Найбільш проблемним є борговий сектор, забезпеченість якого за аналізований період у середньому становить 16,9 %. Загальний рівень фінансової безпеки має тенденцію до зниження, у 2021 р. його зафіксовано на рівні 44 %. Економіка країни не захищена від фінансових загроз та дисбалансів. Виділено ряд недоліків Методики: визначені нею показники розроблені у 2013 р. і не відображають реальну ситуацію в країні, методика спрямована на аналіз фінансових показників і не враховує нефінансову інформацію, зовнішні фактори, вплив на загальний рівень фінансової безпеки її окремих складових. Встановлено необхідність вдосконалення механізму оцінки безпеки держави та надано ряд пропозицій у цьому напрямі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського