РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824085<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Blikhar V. S. 
Age discrimination as a threat to the anthropological absolute of human being (using the pandemic crisis as an example) = Вікова дискримінація як загроза антропологічному абсолюту людського буття (на прикладі пандемічної кризи) / V. S. Blikhar, N. M. Hren // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 20. - С. 28-38. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Мета статті - дослідження антропологічних та соціально-філософських вимірів існування людини старшої вікової групи в умовах викликів пандемічних загроз, зумовлених COVID-19. Для цього передбачено розв'язати низку завдань, з-поміж яких необхідно виокремити такі: дослідити прояви вікової дискримінації в контексті соціально-трудової сфери буття людини; акцентувати увагу на асиметрії поведінки соціуму та держави стосовно осіб старшої вікової групи у сфері охорони здоров'я у контексті пандемічної кризи; відобразити антропологічні особливості змін соціалізації та активності людини старшого віку в сучасних умовах глобалізаційно-пандемічних викликів. Теоретичний базис. Не дивлячись на таку широку репрезентацію вікової проблеми у суспільних відносинах все таки відсутніми є практичні гарантії, що стосувалися б саме дискримінаційних аспектів осіб старшої вікової групи у різних сферах їх прояву. Синергетичний розвиток соціальної реальності вимагає предметного аналізу питання в сучасних умовах трансформації життєдіяльності соціуму, на який впливають глобалізаційні кризи, зумовлені пандемічними загрозами COVID-19. Стереотипні припущення, що лежать в основі правової політики та усталених суспільних відносин, грунтуються виключно на застосуванні хронологічного віку. Новизна полягає в обгрунтуванні індивідуального підходу до осіб літнього віку через персоніфікацію особистих характеристик людини. Дослідження антропологічних та соціально-філософських вимірів існування людини старшої вікової групи в умовах викликів пандемічних загроз, зумовлених COVID-19, дало можливість проаналізувати диструктивізм вікової дискримінації в контексті соціально-трудової сфери буття людини. Крім того, акцентувати увагу на асиметрії поведінки соціуму та держави стосовно цих осіб у сфері охорони здоров'я та наголосити на антропологічних особливостях змін соціалізації та активності людини в сучасних умовах глобалізаційно-пандемічних викликів. Висновки: зовнішні загрози людського існування загострюють увагу реалізації та захисту прав, свобод людини, її свобідної волі та ідентичності. Пандемічні загрози трансформували всі виміри людського буття, особливо груп суспільства, що є менш соціально захищеними. Пандемічна криза створила додаткові підстави для дискримінації осіб старшої вікової групи у різних сферах людського буття. Урівнювання осіб за досягненням певного віку без персоніфікації особистісних характеристик індивіда є дискримінацією за віковою ознакою, що порушує принципи демократії та гуманізму в суспільстві, призводить до стигматизації особи, є причиною антропологічної кризи людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*652*423.124 + С5*333.81*423.124 + Ю216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського