РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824095<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Popov V. Yu. 
Analytical anthropology of Peter Hacker = Аналітична антропологія Пітера Гакера / V. Yu. Popov, Е. V. Popova // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 20. - С. 142-149. - Бібліогр.: 148 назв. - англ.

Стаття є експлікацією особливостей антропологічного вчення Пітера Гакера з урахуванням контексту аналітичної філософії в рамках Оксфордської школи "буденної мови". Теоретичний базисдосл ідження визначається новітніми дослідженнями англомовної аналітичної філософської традиції, які переосмислюють місце антропологічної проблематики в системі філософського знання. Наукова новизна. На основі звернення до першоджерел реконструюється філософсько-антропологічне вчення Пітера Гакера в єдності його основних принципів і теоретико-практичних результатів. Визначено витоки ключових ідей його антропології, обгрунтована їх оригінальність, систематичність і логічна аргументованість. Його філософська позиція визначена як антропологічний холізм, що синтезує переосмислення ідеї Аристотеля і Вітгенштайна. Висновки: Пітер Гакер є творцем оригінальної версії аналітичної філософської антропології, яка заснована на критиці декартівського дуалізму і фізикалізму, що лежать в основі сучасних нейронаук і які він намагається подолати на основі вітгенштайнівської філософської "логотерапії". Концептуальний каркас його холістичної антропології становить переосмислена концептуальна схема філософії "буденної мови". Гакер розглядає свідомість не як окрему ментальну реальність, а одну із здібностей людської природи - інтелектуальну здатність, яка поряд з емоційною і моральною належать людині як цілісні й соціально-біологічній істоті. Стверджуючи свободу волі людини, оксфордський мислитель критикує жорсткий детермінізм, особливо в його найбільш поширені й форм і в сучасній науці - нейробіологічний детермінізм, який побудований на хибних філософських підставах. Ця критика дозволяє сучасному британському філософу побудувати оригінальну, систематичну і логічно несуперечливу антропологічну концепцію, яка стверджує непорушність вищих людських цінностей - добра, любові і щастя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського