РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824096<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сімонова О. В. 
Ксантоми і передракові зміни шлунка: випадкове поєднання чи важливий прогностичний ендоскопічний маркер? / О. В. Сімонова, Л. М. Мосійчук, О. П. Петішко // Гастроентерологія. - 2023. - 57, № 1. - С. 1-10. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Дослідження присвячено вивченню ксантом шлунка - доброякісних випадкових утворень з невстановленим етіопатогенезом, які пов'язані, за даними літератури, з низкою патологічних станів (атрофічний гастрит, кишкова метаплазія, дисплазія, рак шлунка, дисліпідемія тощо). Мета роботи - вивчити частоту ксантом шлунка у пацієнтів з атрофічним гастритом та проаналізувати взаємозв'язок з ендоскопічними, у тому числі передраковими, змінами в шлунку. Проведено езофагогастродуоденоскопію з використанням відеоендоскопічної системи EVIS EXERA III з гастроскопом Olympus 190 (Японія) 120 пацієнтам з атрофічним гастритом, які проходили обстеження та лікування в ДУ "Інститут гастроентерології НАМН України". Оцінювали наявність дуоденогастрального рефлюксу, поширеність і вираженість атрофії слизової оболонки (CO), зміни рельєфу CO (у тому числі наявність вузлувато-бугристого рельєфу), наявність гіперплазій, поліпів, геморагій, ерозій, виразок, ксантом у шлунку. При застосуванні функції вузькосмугової візуалізації (NBI) і ближнього фокуса оцінювали наявність і поширеність кишкової метаплазії, наявність дисплазії CO. Проводили порівняльну характеристику ендоскопічних даних залежно від наявності ксантом у шлунку, виконували статистичний аналіз одержаних даних. Встановлено неоднорідність ендоскопічних змін за атрофічного гастриту (поширення і вираженість атрофії, кишкової метаплазії, зміни рельєфу CO, наявність гіперплазій, поліпів, виразок тощо). Ксантоми шлунка виявлено більше ніж у третини хворих на атрофічний гастрит (36,7 % випадків) з переважною локалізацією в антральному відділі (90,9 %). Утворення, як правило, були поодинокими (95,5 %). У пацієнтів з атрофічним гастритом, асоційованим із ксантомами, значно частіше відзначались дифузні атрофічні зміни CO шлунка, були значно більшими частота й поширеність вузлувато-бугристого рельєфу CO і кишкової метаплазії, частота гіперплазій і дисплазій CO, що підтверджено морфологічно (p << 0,05). Поодинокі випадки виразок шлунка й раку шлунка діагностовано тільки у пацієнтів із ксантомами (p >> 0,05). Висновки: одержані результати свідчать про те, що ксантоматоз шлунка виступає в ролі важливого діагностичного маркера передракових змін CO шлунка (поширеної атрофії, кишкової метаплазії, дисплазії) і може бути важливим прогностичним маркером розвитку раку шлунка. Пацієнти з атрофічним гастритом, асоційованим із ксантомами, потребують ретельного обстеження із застосуванням сучасного ендоскопічного обладнання і динамічного спостереження із зосередженням особливої уваги на змінах рельєфу шлунка за типом вузлувато-бугристого.



Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського