РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824100<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степанов Ю. М. 
Ендоскопічні особливості слизової оболонки кишечника у хворих на виразковий коліт залежно від рівня IgG4 / Ю. М. Степанов, М. В. Стойкевич, Ю. А. Гайдар, Т. С. Тарасова, О. В. Сімонова, О. М. Татарчук, О. П. Петішко // Гастроентерологія. - 2023. - 57, № 1. - С. 30-34. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Виразковий коліт має тривалі тяжкі місцеві та системні наслідки, часто рецидивує, що зумовлює актуальність розробки нових діагностичних маркерів скринінгу цієї патології. Мета дослідженн - з'ясувати ендоскопічну картину слизової оболонки товстої кишки при виразковому коліті залежно від вмісту IgG4 у сироватці крові і наявності тканинного IgG4. Обстежено 75 хворих на виразковий коліт, які знаходилися на лікуванні у відділенні захворювань кишечника ДУ "Інститут гастроентерології НАМН України". З них 42 жінки та 33 чоловіки віком від 18 до 69 років, середній вік становив (<$E40,1~symbol С~1,4>) року. Переважна більшість обстежених мала виразковий коліт з перебігом середнього ступеня тяжкості - 54 пацієнти, у 14 хворих було діагностовано тяжкий перебіг і у 7 осіб - легкий перебіг виразкового коліту. Ендоскопічні дослідження товстої кишки проводилися за загальноприйнятими методиками з використанням відеоколоноскопа Olympus EVIS EXERA III (Японія). Усім пацієнтам за допомогою імуноферментного аналізатора Stat Fax 303 Plus (США) визначено рівень IgG4 у сироватці крові згідно з інструкціями для тест-набору реактивів фірми "Хема" (Україна). Контрольну групу становили 15 практично здорових осіб. Наявність IgG4-позитивних плазматичних клітин визначали за допомогою імуногістохімічного методу, використовували моноклональний кролячий антилюдський IgG4 (Abcam, США). Підвищення рівня IgG4 понад 1,2 г/л відзначено у 45 пацієнтів. Загалом у хворих на виразковий коліт концентрація IgG4 у сироватці крові була вищою в 2 рази (p << 0,05) у порівнянні з контрольною групою: 1,50 (0,55; 2,25) г/л проти 0,65 (0,45; 0,80) г/л. У хворих на виразковий коліт підвищення рівня як сироваткового, так і тканинного IgG4 супроводжується збільшенням частоти виявлення ендоскопічних ознак захворювання, у зв'язку з чим ендоскопічна активність 3 ступеня відзначалася в 2 (p << 0,05) та 2,9 разу (p << 0,001) частіше, ніж у хворих з нормальним вмістом IgG4. Висновки: встановлені кореляційні зв'язки між рівнями сироваткового IgG4 й тканинного IgG4, а також з вираженістю ендоскопічних проявів виразкового коліту обгрунтовують доцільність оцінки рівня IgG4 у крові як неінвазивного маркера прогнозування перебігу цього захворювання.



Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського