РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stepanov Yu. M. 
Diagnostic accuracy of computer morphometry for steatosis and fibrosis assessment in patients with chronic liver disease of various etiologies = Діагностичне значення показників комп'ютерної морфометрії щодо оцінки стеатозу та фіброзу в пацієнтів із хронічними дифузними захворюваннями печінки різної етіології / Yu. M. Stepanov, V. I. Didenko, Yu. A. Gaydar, N. Yu. Zavhorodnia, O. P. Petishko // Гастроентерологія. - 2023. - 57, № 2. - С. 85-89. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Точна оцінка стадії фіброзу має вирішальне значення для ефективного лікування. Гістологічне дослідження - основний метод, що використовується для оцінки фіброзу печінки, - має певні обмеження через варіації в межах кожної стадії. Комп'ютерна морфометрія пропонує об'єктивний і кількісний підхід для доповнення гістологічного аналізу, надаючи додаткову діагностичну інформацію. Мета дослідження - проаналізувати показники комп'ютерної морфометрії в пацієнтів із хронічними дифузними захворюваннями печінки (ХДЗП) різної етіології та визначити їх діагностичне значення щодо оцінки фіброзу печінки. У дослідження увійшли 75 осіб із ХДЗП, а саме: з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП) - 24 пацієнти; з алкогольною хворобою печінки (АХП) - 8, з токсичним гепатитом - 1, з хронічним гепатитом C (ХГC) - 42. Черезшкірну пункційну біопсію виконували під безперервним ультразвуковим контролем, під місцевою анестезією, напівавтоматичною голкою Colt Shot 16 G. Оцінка стадії фіброзу проводилася за шкалою Metavir. Для комп'ютерної морфометрії біоптати фотографували і здійснювали вимірювання за допомогою програми ImageJ 1.45S (розробленої в National Institutes of Health, USA). Розраховували комп'ютерний індекс фіброзу (КІФ), індекс стеатозу та кількість апоптотично змінених клітин у 5 послідовних полях зору. ROC-аналіз проводили для оцінки діагностичної точності КІФ. Виражений фіброз печінки (F3 - F4) було діагностовано у 62,5 % випадків АХП та 31,0 % - ХГC. КІФ у печінки є вищим при АХП у порівнянні як із НАЖХП (у 3,3 разу; p << 0,01), так і з ХГС (удвічі; p << 0,05). Водночас індекс стеатозу був найбільший у групі НАЖХП - (<$E0,36~symbol С~0,11>), що в 1,7 разу (p << 0,05) перевищує показники в групах АХП та ХГС. КІФ печінки корелює зі стадією фіброзу (r = 0,71, p << 0,05). Для першої стадії фіброзу печінки за шкалою Metavir характерний КІФ в межах до 0,040, для другої - 0,041 - 0,130, для третьої - 0,131 - 0,219, для четвертої стадії - 0,220 і вище. КІФ печінки понад 0,017 підтверджує наявність фіброзу печінки в осіб із ХДЗП незалежно від етіології захворювання (чутливість - 85,2 %, специфічність - 100,0 %). Висновки: метод комп'ютерної морфометрії біоптатів печінки надає змогу значно підвищити точність і достовірність гістологічного дослідження, об'єктивізувати процес морфологічної оцінки стеатозу та фіброзу, забезпечує тривале зберігання результатів дослідження.



Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського