РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824171<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Захаренко В. В. 
Радіотелескоп РТ-32 - гордість української науки / В. В. Захаренко, В. І. Присяжний, А. В. Поіхало // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 4. - С. 88-91. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Найсучасніший радіотелескоп сантиметрових довжин хвиль РТ-32 знаходиться біля м. Золочіва Львівської обл. Телескоп створено на основі антенної системи MARK-4B японської фірми NEC. Антену було розроблено для космічного зв'язку через геостаціонарні супутники. Тому система наведення потребувала докорінної модернізації, а приймальна система - розробки "з нуля". Це стало можливим через тісне співробітництво Національного центру управління та випробувань космічних засобів, інститутів Національної академії наук, університетів Міністерства освіти і науки України, підприємств космічного приладобудування та приватних підприємств науково-технічного профілю. Родзинкою створеного радіотелескопа є те, що приймачі всіх діапазонів довжин хвиль (6 см, 1,35 см, в перспективі 3 см та 18 см) можуть працювати одночасно, що дуже суттєво розширює можливості радіоастрономічних досліджень та вивчення навколоземного космічного простору. З середини 1990-х рр. фахівці РІНАНУ та НЦУВКЗ працювали над програмою "Інтерферометр". Було виконано низку досліджень і в складі EVN, і автономних. Зараз роботи щодо створення унікального радіотелескопу РТ-32 переходять у фазу експлуатації та вдосконалення його систем. Радіоастрономічні дослідження та вивчення космічного простору, зокрема, навколоземного, будуть проводитися все більш інтенсивно разом з включенням РТ-32 до міжнародних дослідницьких мереж.


Індекс рубрикатора НБУВ: В64 с0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського