РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824446<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вісьтак-Посівнич О. І. 
Суспільно-географічні дослідження українських вчених Галичини у міжвоєнний період 1919-1939 рр. : [монографія] / О. І. Вісьтак-Посівнич; ред.: О. І. Шаблій; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : Література та мистецтво, 2023. - 207 c. - Бібліогр.: с. 140-161 - укp.

Висвітлено дослідження поняттєво-термінологічної системи "Розвиток суспільної географії". Обґрунтовано положення, що у міжвоєнний період галицько-українська географія уособлювала тенденції і рівень розвитку всієї української науково-географічної думки та її організаційні форми. Цей період схарактеризовано завершенням етапу становлення української суспільної географії загалом. Виявлено десять головних класів проблем, які досліджено вченими Галичини. Визначено, що серед цих проблем домінують суспільно-географічні: мета- і власне теоретичні, демо- і етногеографічні, політико-географічні, економіко-географічні, історико-географічні, картографічні та ін. Розкрито шляхи розв’язання цих проблем суспільною географією антропогеографічного і економічного напрямків. Окреслено теоретичні і методологічні засади дослідження розвитку української суспільної географії та політико-географічне положення України. Охарактеризовано наукові основи і спектр країно- і краєзнавчих студій у міжвоєнний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.в93 + Д89 + У03(4УКР3)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865993 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського