РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824449<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Історія Ніжинської Вищої Школи (1805-2016) : бібліогр. покажч. / упоряд.: Л. В. Гранатович; Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. - Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2017. - 439 c. - укp. - рус.

Бібліографічний покажчик "Історія Ніжинської вищої школи (НВШ). 1805-2016" дозволяє зазирнути у минуле і відтворити атмосферу далеких і близьких років діапазоном у 211 років. Опрацьовано доступні друковані публікації з газет, журналів, збірників, монографій та ін. за період історії Ніжинського вишу з 1805 року (коли російський цар Олександр І підписав указ про будівництво Гімназії вищих наук князя Безбородька) до 2016 року. Матеріали покажчика систематизовано у 34 розділах, багато з яких мають власну розгалужену систему підрозділів. Перші чотири розділи дозволяють скласти загальне уявлення про Ніжинську вищу школу зазначеного періоду в цілому, про основні напрямки наукової та учбової діяльності, надають деякі відомості про склад професорсько-викладацького корпусу ХІХ-ХХ століть тощо. У шостому-чотирнадцятому розділах відстежуються шляхи трансформації профілей вишу від Гімназії вищих наук і Ліцеїв (Фізико-математичного і Юридичного) до інститутів 20-х—30-х років XX століття, відтак до Ніжинського державного педагогічного інституту, Ніжинського державного педагогічного університету, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Детально розроблено схеми, що дозволяють ознайомитись з багатьма аспектами життя вишу кожного етапу розвитку. Далі розглянуто історію факультетів та кафедр, наукових, навчально-допоміжних та навчально-виробничих підрозділів, підрозділів культурно-просвітницького і соціально-культурного спрямування, місцевого (обласного) фінансування. Багато уваги приділено історії вузівської бібліотеки, якій до її 190-річного ювілею присвоєно ім’я академіка М. О. Лавровського, вузівській пресі, молодіжному хору "Світич", лауреату багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів, літературній студії тощо. Завершено покажчик відомостями про періодичні видання, збірники наукових праць, матеріали наукових конференцій та семінарів, що проходили на базі НВШ, а також віршами викладачів та вихованців, фотоматеріалами, які присвячені alma mater. Останній розділ - дисертації та автореферати дисертацій, темою яких є історія НВШ. Загальна структура покажчика відображена у "Змісті". Літературу кожного розділу розміщено в хронологічному порядку, у межах одного року - за абеткою авторів та назв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР-4ЧЕР)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71074 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського