РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824695<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Наливайко Т. Т. 
Підвищення міцності склофібробетону шляхом інтенсивного просочення компаундом : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Т. Т. Наливайко; Харківський національний університет будівництва та архітектури. - Харків, 2019. - 16, [1] c. - укp.

Досліджено процес просочення порового простору склофібробетону рідким компаундом, який затвердіває після заповнення пор. Проведено фізико-механічні дослідження згідно з нормативними стандартними методами визначення міцності, водопоглинання, деформацій усадки та повзучості, густини і морозостійкості будівельних матеріалів і виробів. Визначено фазовий склад цементного каменю і мікроструктури матеріалів методами фізико-хімічного аналізу: інфрачервоної спектроскопії, електронної мікроскопії. Досягнено шляхом інтенсивного просочення склофібробетону рідким компаундом підвищення міцності при стиску на 36,5 %, міцності при згині на 66,7 %, зменшення водопоглинання з 4,8 % до 1,3 %, збільшення морозостійкості з 150 до 400 циклів. Теоретично обґрунтовано та експериментально підтверджено, що інтенсивний режим просочення склофібробетону рідким компаундом шляхом вакуумування призводить до прискорення процесу просочення, сприяє заповненню пористого простору та збільшенню корозійної стійкості фібри, завдяки утворенню гідросилікату кальцію, показано залежність міцності фібробетонів, які просочені рідким компаундом від виду волокон армування (базальтові, вуглецеві, скловолокна) та інтенсивності просочення. Розроблено універсальну технологічну схему виробництва виробів малих архітектурних форм з просоченого склофібробетону та ефективний склад склофібробетону, що забезпечує підвищення міцності склофібробетону на 52%. Випробувано та впроваджено запропоновані рішення на ТОВ "БК ТИТАНІУМ" (м. Харків) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського