РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824819<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Благун І. С. 
Застосування гравітаційних моделей для аналізу торгівлі між Україною та ЄС / І. С. Благун, Ю. Р. Надвірнянський // Бізнес Інформ. - 2022. - № 12. - С. 140-145. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено застосування гравітаційних моделей у двосторонній торгівлі такими сільськогосподарськими продуктами, як пшениця, кукурудза та ячмінь між Україною та ЄС. Показано силу впливу чинників, пов'язаних із процесом глобалізації, на обсяги торгових потоків сільськогосподарськими продуктами між країнами. Ці детермінанти розглядалися як альтернатива фізичній відстані між країнами в рівнянні гравітації, запропонованому Яном Тінбергеном. Торговельні відносини між ЄС і Україною викликають зацікавленість стосовно впливу на функціонування цілого сектора економіки. Вагомість цих зв'язків є особливо важливою, якщо брати до уваги такі чутливі ринки, як сільськогосподарська продукція. У цьому випадку на торгівлю та її результати впливає складна сільськогосподарська політика, включно з диверсифікованими інструментами підтримки чи правилами, що застосовуються в ЄС та Україні. Диспропорції в масштабах фінансової підтримки окремих ринків та їх вплив на рівень внутрішніх цін призвели до диверсифікації впливу на товарообмін. Цей феномен також пояснює відсутність взаємної привабливості економік з точки зору торговельних потоків. У традиційній гравітаційній моделі вартість торгівлі між будь-якими двома країнами пропорційна (за інших рівних умов) добутку ВВП цих країн і обернено пропорційна відстані, що їх розділяє. У сучасній глобальній економіці фізична відстань між державами більше не є таким значним гальмом для міжнародної торгівлі, і, таким чином, відстань у гравітаційній моделі можна розуміти як ступінь подібності між економіками, що торгують одна з одною.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.51 + У9(4)843.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського