РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824852<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іващенко Г. С. 
Короткострокове прогнозування нестаціонарних часових рядів з використанням моделей MLP та LSTM / Г. С. Іващенко, В. О. Понамарьов, В. О. Холєв // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2023. - Вип. 1. - С. 91-95. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Рішення завдання прогнозування відіграє важливу роль у процесах стратегічного планування та оперативного управління у різних сферах господарчої діяльності. Формою прогнозування є прогнозування часових рядів, при якому актуальною проблемою залишається вибір доцільного методу серед сучасних засобів обчислювального інтелекту, таких як штучні нейронні мережі. Проблема вибору обумовлена великою кількістю параметрів та налаштувань, які залежать від особливостей прогнозованого часового ряду, та суттєво впливають на якість отриманого прогнозу. Мета роботи - аналіз методів короткострокового прогнозування нестаціонарних часових рядів з використанням моделей штучних нейронних мереж, таких як багатошаровий персептрон та довга короткострокова пам'ять. Об'єктом дослідження є процес прогнозування часових рядів. Предметом дослідження є використання моделей штучних нейронних мереж для короткострокового прогнозування. Експериментальні дослідження показали, що середня помилка при прогнозуванні за допомогою запропонованих засобів на 2 - 6 % нижче у порівнянні з використанням поширених традиційних моделей. Висновок: отримані результати підтверджують перевагу використання моделей MLP та LSTM перед прогнозуванням на основі методів, обраних для аналізу у M3-Competition.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.219 + З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського