РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824914<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsymbaliuk V. 
Modeling of wound ballistics in biological tissues simulators = Моделювання ранової балістики в біологічних тканинах за допомогою програмного забезпечення з інженерної симуляції / V. Tsymbaliuk, I. Lurin, K. Gumeniuk, O. Herasymenko, S. Furkalo, D. Oklei, V. Negoduyko, M. Gorobeiko, A. Dinets // Мед. перспективи. - 2023. - 28, № 1. - С. 37-48. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Моделювання балістики вогнепальної рани в сучасній системі інженерного аналізу ANSYS. Сучасна зброя завдає серйозних ушкоджень, що супроводжується високим рівнем ускладнень і смертності. Дослідження такого виду зброї є вкрай важливим, ураховуючи триваючу активну фазу війни проти України з лютого 2022 р. Щоб зрозуміти патологічні процеси, які відбуваються при вогнепальному пораненні, ми провели експериментальне дослідження за допомогою чисельного моделювання. Наведені в статті результати допоможуть підібрати адекватне хірургічне лікування та покращити результати лікування. Мета дослідження - дослідити та оцінити уражаючу дію кулі калібру 5,45 мм 7Н6М та експансивної кулі калібру 5,45 мм V-max за допомогою чисельного моделювання ранових каналів у балістичному пластиліні. Для моделювання динаміки руху кулі використовувався інженерний комплекс Ansys Explicit Dynamics/Ls-Dyna. Програмний комплекс Ansys Explicit Dynamics проводить числові розрахунки за допомогою обчислювача Ls-Dyna. ANSYS Ls-Dyna - це інструмент явного аналізу для моделювання нелінійної динаміки твердих тіл, рідин, газу та їх взаємодії. Основні рівняння, розв'язані шляхом явного динамічного аналізу, виражають збереження маси, імпульсу та енергії в координатах Лагранжа. Разом з матеріальною моделлю та набором початкових і граничних умов вони визначають повне розв'язування поставленої задачі. Ураховуючи, що початкова швидкість кулі 1185 м/с при масі 3,9 г, отримуємо енергію 2740 Дж. Вся ця енергія діє на ділянку ранового каналу глибиною 150 мм. Поранення звичайною кулею 7Н6М характеризується тим, що вона проходить через блок і втрачає лише частину кінетичної енергії. Результати моделювання показали, що швидкість кулі на виході становить 220 м/с. Враховуючи початкову швидкість кулі 918 м/с при масі 3,4 г, отримуємо кінетичну енергію дії на стінки ранового каналу глибиною 200 мм близько 830 Дж. Аналіз отриманих результатів показав, що експансивна куля має м'який сердечник, який деформується і передає всю кінетичну енергію тканинам відразу після проникнення в тканини. Втрата кінетичної енергії кулі (<$E DELTA E>, Дж) визначається як різниця між кінетичною енергією в момент поранення (Ec, Дж) і залишковою енергією кулі при вильоті з матеріалу (Er, Дж). Числове моделювання ранової балістики в сучасній системі інженерного аналізу ANSYS дозволяє з високою точністю визначити особливості формування ранового каналу та реакцію тканин на пошкодження кулями з різною кінетичною енергією, що сприяє вибору та адекватному хірургічному веденню під час хірургічного втручання при вогнепальних пораненнях.



Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського