РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825071<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Солонін Ю. М. 
Електрохімічні властивості сплаву ZrNiMnCrV залежно від кількісного фазового складу / Ю. М. Солонін, О. Ф. Савенко, Л. Г. Щербакова, Д. В. Щур, С. С. Петровська, О. З. Галій, М. В. Карпець // Порошкова металургія. - 2022. - № 5/6. - С. 139-146. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Атестацію сплаву ZrNi1,2Mn0,5Cr0,2V0,1 проведено на основі ізотерм десорбції водню у газовому середовищі, рівноважних кривих десорбції водню в 30 %-вому розчині KOH та даних рентгенофазового аналізу. Дані щодо рівноважного тиску сплаву в газовому середовищі за <$E20~symbol Р roman C>, який дорівнює ~1 атм (101 325 Па), свідчать про можливість використання сплаву ZrNi1,2Mn0,5Cr0,2V0,1 у NiМГ-акумуляторах, а одержана за електрохімічним методом рівноважна крива десорбції водню - про незначний можливий саморозряд. Встановлено, що зразки сплаву, одержані з різною швидкістю охолодження при кристалізації, відрізняються кількісним фазовим складом. Електроди зі зразка з більшим вмістом фази Zr7Ni10 швидше активуються, з більшим вмістом фаз C15 і C14 - мають більшу максимально досягнуту розрядну ємність. Після витримки на повітрі протягом 14 діб у зразка з більшим вмістом фази Zr7Ni10 (~24 % (об.)) спостерігається її зменшення на 7 % (об.) і настільки ж - збільшення сумарної кількості фаз C15 і C14. У зразка з меншим вмістом фази Zr7Ni10 (~12 % (об.)) змін кількісного фазового складу після витримки на повітрі протягом 14 діб не зафіксовано. Кращу циклічну стійкість як до, так і після паузи у циклуванні демонструють електроди зі зразка з меншим вмістом фази Zr7Ni10. Так, втрати максимально досягнутої розрядної ємності цих електродів за 100 циклів при паузі у циклуванні протягом 14 діб (після 80-го циклу) і за 200 циклів при паузі у циклуванні протягом 45 діб (після 150-го циклу) складають лише 2 і 16 % відповідно, а електродів із більшим вмістом фази Zr7Ni10 - 30 і 52 % відповідно. Отже, електроди зі зразка сплаву, який, за результатами РФА, при витримці на повітрі у вигляді порошку протягом 14 діб демонструє певну стабільність кількісного фазового складу, мають кращу циклічну стійкість при гідруванні - дегідруванні. Враховуючи певну схожість процесів при гідруванні - дегідруванні і при витримці на повітрі цирконієвих сплавів (окиснення компонентів, значне збільшення концентрації нікелю на поверхні тощо), логічним є припущення, що причиною кращої циклічної стійкості електродів є більш стабільний кількісний фазовий склад поверхні. Одержані залежності електрохімічних властивостей сплаву ZrNi1,2Mn0,5Cr0,2V0,1 від швидкості охолодження при кристалізації (кількісного фазового складу) надають можливість створювати матеріали з прогнозованими функціональними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського