РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825187<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Blikhar M. 
Economic and legal foundations of ensuring gender equality in Ukraine and the countries of the European Union = Економіко-правові засади забезпечення гендерної рівності в Україні та країнах Європейського Союзу / M. Blikhar, T. Mazur, I. Yevkhutych, O. Onyshko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 4. - С. 244-253. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження економіко-правових засад забезпечення гендерної рівності в Україні та країнах Європейського Союзу (ЕС). У процесі дослідження встановлено, що посилення процесів глобалізації та переформатування світогосподарських порядків зумовлюють необхідність забезпечення гендерної рівності в контексті міжнародної правозахисної діяльності. Проблема зрівняння прав і можливостей чоловіків і жінок упродовж тривалого часу є об'єктом правового регулювання, оскільки спостерігаються процеси посилення гендерної асиметрії, що проявляється в гендерному насильстві, значних гендерних розривах на ринку праці щодо оплати праці та пенсійного забезпечення, гендерна сегрегація, значний рівень гендерної нерівності в економіці та критичний у політиці, а також в окремих невідповідностях правового забезпечення країн європейським нормам. Виявлено, що розвинені країни мають кращий потенціал для забезпечення високих показників гендерної рівності, про що свідчать високі значення Глобального індексу Гендерного розриву (ГІГР), а країни з нижчим рівнем розвитку спроможні забезпечити мінімальний гендерний розрив щодо доступу до освіти та охорони здоров'я, а щодо участі жінок в економічному житті та політиці існують істотні проблеми та перешкоди. З'ясовано, що вдосконалення потребує чинне законодавство України в частині посилення кримінальної відповідальності за вчинення гендерного насильства, а на європейському рівні відзначається необхідність пошуку та обгрунтування ефективних методів забезпечення гендерної рівності щодо доступу жінок до участі в політичному житті. З метою виявлення спільних ознак забезпечення гендерної рівності в країнах ЄС та виокремлення серед них місця України за показником ГІГР запропоновано проведення кластерного аналізу, результати якого свідчать про розподіл країн ЄС на 3 групи залежно від рівня гендерної рівності в них: країни з високим рівнем, країни з посереднім рівнем і країни з низьким рівнем. Показники гендерної рівності в Україні показали її приналежність до третьої групи, що свідчить про поглиблення проблем гендерної нерівності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського