РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825267<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шуба М. В. 
Місце країн Європейського Союзу на світовому фармацевтичному ринку / М. В. Шуба, К. О. Гончаренко // Бізнес Інформ. - 2023. - № 1. - С. 18-24. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - визначення сучасного стану, особливостей і перспектив розвитку країн Європейського Союзу на світовому фармацевтичному ринку. Наведено основні показники фармацевтичного сектора ЄС у 2000 - 2021 рр. Визначено, що фармацевтична промисловість залишається ключовим фактором розвитку економіки багатьох європейських країн і є однією з найбільш наукомістких галузей економіки. Встановлено, що у 2021 р. у виробництві фармацевтичної продукції серед країн - членів ЄС лідерами були Італія, Німеччина, Франція та Бельгія. Наведено показники частки країн - провідних експортерів та імпортерів у міжнародній торгівлі фармацевтичною продукцією у 2021 р. Країни ЄС займають провідні позиції в міжнародній торгівлі фармацевтичною продукцією. На світовому ринку провідним експортером фармацевтичної продукції останніми роками є Німеччина. Розглянуто показники зовнішньої торгівлі фармацевтичною продукцією ЄС з 2002 р. по 2021 р. З'ясовано, що частка торгівлі фармацевтичною продукцією в загальній зовнішній торгівлі ЄС поступово зростає. У 2021 р. основним торговельним партнером ЄС щодо фармацевтичної продукції були США та Швейцарія. Для вимірювання виявлених порівняльних переваг країн ЄС у фармацевтичному секторі у статті розраховано індекс виявлених порівняльних переваг. Результат свідчить про те, що експортний потенціал фармацевтичної галузі 16 країн ЄС є реалізованим, а 11 країн до цього часу не мають виявленої порівняльної переваги. Встановлено, що пандемія COVID-19 має неоднозначний вплив на фармацевтичний ринок ЄС. З одного боку, COVID-19 можна розглядати як велику можливість для фармацевтичної промисловості ЄС, з іншого - пандемія створила значні ризики для фармацевтичного сектора. Визначено, що перспективи участі країн ЄС на світовому фармацевтичному ринку та пріоритетні вектори розвитку європейського фармацевтичного сектора залежать, передусім, від законодавства та від демографічних змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)421.525.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського