РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825346<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тяжелов О. А. 
Аналіз результатів вібраційної терапії післяіммобілізаційних контрактур колінного суглоба у пацієнтів із позасуглобовими переломами нижніх кінцівок / О. А. Тяжелов, В. О. Фіщенко, О. Д. Карпінська, М. Ю. Карпінський, А. А. Хасавнех // Травма. - 2022. - 23, № 5. - С. 4-11. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Контрактура суглобів є частим ускладненням після іммобілізації кінцівки внаслідок травми. Жорстка іммобілізація колінного суглоба (КС) зазвичай не використовується, але при ушкодженні кісток нижньої кінцівки (кісток гомілки та стегнової кістки), а також ушкодженні надп'ятково-гомілкового суглоба та стопи обмежується рухливість КС та виключається чи значно обмежується навантаження на кінцівку і, відповідно, на КС. Отже, контрактуру КС можна класифікувати як контрактуру невикористання, що теж є одним з варіантів післяіммобілізаційних контрактур. Розглянуто результати лікування хворих з контрактурами КС, викликаними іммобілізацією внаслідок позасуглобових травм (без ушкодження КС) нижніх кінцівок. Мета роботи - вивчити вплив низькочастотної вібрації на зменшення післятравматичної контрактури КС. Проведено вібротерапію 30 пацієнтам з контрактурами КС, які сформувалися у результаті позасуглобових переломів кісток нижньої кінцівки та надп'ятково-гомілкового суглоба після різних термінів іммобілізації: I група (1 міс.) - 10 пацієнтів, II група (2 міс.) - 12 пацієнтів, III група (5 - 6 міс.) - 8 хворих. Пацієнтам пропонували стандартний курс вібротерапії, тривалість якого становила 14 - 15 сеансів по 10 хв. Вимірювання обсягу рухів (розгинання/згинання) проводили до та після кожної процедури. Частота вібраційного впливу становила 20 Гц. Оцінено обсяг рухів на 1, 2, 5, 10-й та останній день процедури (14 - 15-та доба). Висновки: низькочастотна локальна вібраційна розробка рухів у КС та вправи на розтягування з елементами постізометричної релаксації є прогресивним методом розробки післяіммобілізаційних контрактур, у тому числі застарілих. Дані процедури у пацієнтів з термінами іммобілізації до 2 місяців призводять до відновлення розгинання у КС. У пацієнтів з більш тривалою іммобілізацією розгинання значно покращується, але повністю не відновлюється за стандартний курс 14 процедур, тому такі хворі потребують додаткових реабілітаційних заходів. Низькочастотна вібрація є тим механізмом, який запускає процеси відновлення та сприяє початку функціонального відновлення КС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.5 + Р458.285.406.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського