РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825363<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карпінська О. Д. 
Інтегральна оцінка якості ходьби хворих на гонартроз до та після ендопротезування / О. Д. Карпінська // Травма. - 2023. - 24, № 1. - С. 20-23. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Остеоартроз колінного суглоба супроводжується не тільки болем, але й значним порушенням патернів стояння та ходьби. Часто ускладнюється контрактурою та вираженою кульгавістю. Це впливає не тільки на стан хворого суглоба, але й на протилежний суглоб. Для оцінки якості ходьби використовують інтегральний показник якості ходьби - Functional Ambulation Perfomance Score (FAPS, FAP Score - функціональна здатність пересування). FAPS базується на основних параметрах ходьби, які отримані при дослідженні, і являє собою кількісну оцінку ходьби пацієнтів. Мета роботи - оцінити якість ходьби за показником FAPS у пацієнтів з гонартрозом до та після ендопротезування колінного суглоба. Обстежено 23 пацієнти з гонартрозом. Вік хворих становив у середньому 61,5 +- 9,2 року, від 36 до 73 років. Обстеження проводили після одностороннього ендопротезування. У всіх хворих ендопротезування було первинним. Обстеження проведено за допомогою системи GAITRite. Інтегральний показник (FAP) оцінюється як добрий при 85 - 95 %, задовільний - 70 - 84 % та незадовільний - нижче ніж 69 %. Знижує оцінку FAP наявність додаткових засобів опори. Висновки: інструментальні методи дослідження ходьби хворих дозволяють визначити ступінь порушення динаміки. Ендопротезування колінного суглоба усуває больовий синдром і відновлює опірність кінцівки, що сприяє поліпшенню ходьби. Цей метод оцінки ходьби дає можливість визначити ступінь відновлення хворих та скоригувати подальші методи корекції ходьби чи план подальшого лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-5 + Р458.286.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського