РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825446<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панасюк В. М. 
Особливості обліку розрахунків у сфері е-комерції віртуальними активами (криптовалютою): міжнародний та вітчизняний досвід / В. М. Панасюк, Х. Р. Гальчак, В. А. Босий // Бізнес Інформ. - 2023. - № 2. - С. 222-228. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

За останні кілька років термін "криптовалюта" міцно увійшов у суспільну свідомість. Віртуальні активи набувають популярності через свої основні переваги: доступність, анонімність, можливість швидкого заробітку тощо. Криптовалюта - це код у великій книзі під назвою "блокчейн". Через те, що технологія "блокчейн" за своєю сутністю схожа на бухгалтерську книгу, провідні світові науковці вивчають питання її впровадження в систему обліку. Це б дозволило записувати автоматично кожну операцію, здешевити та підвищити швидкість транзакцій. Розглянуто питання обліку розрахунків у сфері електронної комерції із використанням спекулятивних активів. Проаналізовано нормативну базу щодо оподаткування операцій з криптовалютами в Україні. Запропоновано підходи до обліку операцій з ризиковими активами в Україні. Результати дослідження надають детальну оцінку ситуації на міжнародному ринку торгівлі та стан розвитку розрахунків за допомогою криптовалют, висвітлено проблемні моменти нормативного регулювання та обліку операцій із ризиковими активами в Україні та світі. Сфера електронної комерції включає в себе всі транзакції, що здійснюються за допомогою мережі Інтернет. По суті, це - ведення бізнесу в мережі, тобто на сайтах, у соціальних мережах чи мобільних застосунках. Упровадження способу здійснення платежів криптовалютою значно спростить опрацювання транзакцій. Даний платіж цифровою валютою доставляється в будь-яку точку світу незалежно від місця відправлення без посередників. При цьому вартість транзакції, тобто комісія платежу, значно нижча, ніж при звичайному банківському переказі. Ринок криптовалют наразі є досить волатильним, що відносить операції з цифровими активами до категорії івисокоризиковихі. Упровадження криптовалют як повноцінного платіжного засобу неможливе без регулювання ринку з боку фінансових інститутів. Поки цього не відбудеться, ціни на товар у криптовалюті можуть коливатися до 25 % порівняно з минулим днем. Торгівля за таких цінових умов неможлива. Проте такий різновид криптовалюти, як "стейблкоіни", захищені від ринкових коливань, оскільки їх принцип ціноутворення базується на курсі реальної валюти. Наприклад, стейблкоін USDT прив'язаний до долара США, тому його вартість змінюється разом із вартістю реальної валюти. У цьому випадку таку електронну валюту, як USDT, можна вважати засобом платежу та використовувати в електронній комерції.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського