РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825495<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Hrytseva N. 
Development of specific primers for 16S rRNA gene analysis in the detection of Ralstonia solanacearum species complex = Створення специфічних праймерів для аналізу гена 16S рРНК у виявленні видового комплексу Ralstonia solanacearum / N. Hrytseva, L. Skivka // Biotechnologia Acta. - 2022. - 15, № 3. - С. 5-12. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Представники видового комплексу Ralstonia solanacearum (RSSC) є збудниками судинного в'янення більше ніж 450 видів сільськогосподарських культур, включаючи пасльонові рослини, такі як картопля, помідори, болгарський перець, баклажани тощо. Ці фітопатогени спричиняють серйозні втрати врожаю переважно пасльонових культур, які вирощують у регіонах світу з тропічним, субтропічним і помірним кліматом. Втрати врожаю коливаються від 80 до 100 % для картоплі, до 91 % для помідорів, 10 - 30 % для тютюну, 33 - 90 % для бананів, знижуючи продуктивність і врожайність зазначених культур. ПЛР є специфічним, чутливимта економічно ефективним методом для виявлення та ідентифікації представників RSSC. Мета дослідження полягала у порівнянні специфічності стандартно використовуваної суміші праймерів для виявлення представників RSSC за методом ПЛР з парами новостворених видоспецифічних праймерів для зручності використання в діагностичній лабораторії. Консервативні геномні ділянки послідовностей 16S рРНК R. solanacearum, R. pseudosolanacearum і R. syzygii було відібрано для створення праймерів. Видоспецифічність новостворених праймерів перевіряли за допомогою ПЛР з використанням ДНК двох цільових і 12 нецільових штамів бактерій. Три пари новостворених праймерів Rs-28(F)/Rs-193(R), Rs-28(F)/OLI-160(R), Rs28(F)/OLI248(R) продукували специфічні фрагменти для штамів бактерій Ralstonia solanacearum: 166 пн, 132 пн і 220 пн. Жодних продуктів ПЛР не було одержано під час ампліфікації з негативним контролем або нецільовими матрицями ДНК з інших видів бактерій. Висновок: створені праймери можуть бути використані для розроблення ПЛР тест-системи для якісного та кількісного виявлення представників RSSC.



Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського